Jakub Marcjasz/JAK
PŚ w skokach Wisła
PŚ w skokach Wisła Arkadiusz Gola
Decyzją jury druga seria skoków została odwołana. Tym samym zwycięzcą dzisiejszych zawodów na skoczni w Wiśle Malince został Austriak Stefan Kraft, na drugim miejscu uplasował się Słowak Peter Prevc, a na trzecim Niemiec Severin Freund. Najlepszy z Polaków Kamil Stoch dzisiejszą rywalizację zakończył na miejscu 15.

Najlepsi skoczkowie wiślańskich zawodów byli trochę zawiedzeni, że nie udało się rozegrać dwóch serii, ale zgodnie podkreślili, że bezpieczeństwo jest najważniejsze.

- Zawsze jest lepiej jeżeli konkurs składa się z dwóch rund, ale jeżeli miało być niebezpieczne, a wiatr się wzmagał, to dobrze, że ta runda została odwołana – podkreślił Niemiec Severin Freund.

- Byłem zdziwiony, że tak wcześnie podjęto taką decyzję, tym bardziej że runda przebiegała bez żadnych problemów, ale jestem zadowolony, zwłaszcza ze zdobyłem drugie miejsce – dodał Słoweniec Peter Prevc.

Szczególnie z turnieju w Wiśle może być zadowolony Austriak. Dwa lata temu został tutaj rekordzistą skoczni, teraz wygrał zawody.
- Bardzo lubię to miejsce – stwierdził krótko.

Teraz wszyscy myślami są już o zawodach w Zakopanem.

Najlepszy z Polaków, Kamil Stoch, zajął 15. miejsce skacząc na odległość 121,5m. W 30 punktowanych zawodników po dzisiejszych zawodach znaleźli się także: Dawid Kubacki (16. miejsce), Aleksander Zniszczoł (21. miejsce), Klemens Murańka (22. miejsce), Jan Ziobro (23. miejsce), Stefan Hula (27. miejsce). Wiślanin, Piotr Żyła, skacząc 119,5m zajął 29. miejsce.

Do drugiej serii nie awansował, zwycięzca kwalifikacji, Maciej Kot.

- Popełniłem błąd przed samym progiem. Ten sam, który pojawiał się na Mistrzostwach Polski, czy Pucharze Kontynentalnym, straciłem równowagę zaraz przed progiem i było już po skoku. Później to była jedynie próba ratowania tego skoku, ale się nie udało – stwierdził Maciej Kot.

*Miss Studniówki 2015 ZDJĘCIA Najpiękniejsze dziewczyny studniówki
*Abonament RTV 2015 droższy! [ILE WYNOSI ABONAMENT + ZWOLNIENIA] Kto nie musi płacić abonamentu?
*Poszukiwani przestępcy z woj. śląskiego. Czy widziałeś te osoby? [TOPLISTA POSZUKIWANYCH]
*Aneta Zając nago w Playboyu [PIKANTNE ZDJĘCIA + WIDEO]
*Strajk w Kopalni Węglowej. Górnicy nie odpuszczają![NAJNOWSZE INFORMACJE]
*Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

Materiał oryginalny: PŚ w Wiśle 2015. Druga seria odwołana. Wygrał Austriak Stefan Kraft. Stoch - 15 [NOWE ZDJĘCIA] - Dziennik Zachodni