Koszykówka: Pszczółka AZS UMCS Lublin przegrała z Basketem Konin

W zaległym meczu 11. kolejki Tauron Basket Ligi, koszykarki Pszczółki AZS UMCS Lublin przegrały przed własną publicznością z Basketem Konin 63:73. Lublinianki od początku spotkania przegrywały, a później ruszyły za przeciwniczkami w pościg, ale niestety nie udało się im przechylić szali zwycięstwa na własną stronę.

Lublinianki obawiały się czwartkowe starcia, ponieważ Basket przed rundą rewanżową się wzmocnił. I były to słuszne obawy, ale faktem jest, że Pszczółka AZS przegrała z powodu kiepskiej dyspozycji strzeleckiej.

Pierwsza kwarta początkowo należała do miejscowych, ale później na parkiecie dominował zespół z Konina, w którego szeregach dominowały Amerykanki: Gloria Brown i Renee Taylor, Litwinka Inesa Visgaudaite oraz Czarnogórka Ane Baletić. W drugich 10 minutach akademiczki odrobiły część strat, a po zmianie stron doprowadziły do wyrównania. Niestety, w czwartej kwarcie przeważały przejezdne, chociaż Pszczółka AZS zbliżyła się na cztery oczka.

Pszczółka AZS UMCS Lublin – Basket Konin 63:73 (14:28, 24:13, 13:13, 12:19)
Pszczółka AZS: Robinson 18, Kotnis 11, Bussie 10, Morawiec 8, Taylor 5, Żandarska 4, Tomiałowicz 3, Bejtić 2, Trzeciak 2