Piłka nożna: Górnik Łęczna wygrał z Polonią Warszawa na Arenie Lublin (FOTO)

W swoim ostatnim sparingu przed wyjazdem na zgrupowanie do tureckiej Antalyi, piłkarze występującego w T-Mobile Ekstraklasie Górnika Łęczna pokonali na Arenie Lublin trzecioligową Polonię Warszawa 4:1. Gole dla łęcznian strzelali Miroslav Božok w 28 minucie, Tomasz Nowak w 40 min, Maciej Szmatiuk w 78 min i Piotr Okuniewicz w 88 min.

W ekipie z Łęcznej zabrakło kilku podstawowych piłkarzy. Nieliczni kibice nie zobaczyli m.in. podstawowego bramkarza Sergiusza Prusaka, a kontuzja wyeliminowała m.in. Pawła Buzałę. Fani Górnika liczyli, że na boisku zobaczą Białorusina Filippa Rudika, który podpisał kontrakt z zielono-czarnymi, ale ten nie znalazł się nawet na ławce rezerwowych.

Spotkanie zaczęło się od głupio straconej przez Górnik bramki. Błąd popełnił Tomislav Božić, z czego skwapliwie skorzystał Aleksander Giczela. Pomocnik Polonii minął golkipera z Łęcznej i skierował piłkę do siatki. To podziało na łęcznian niczym płachta na byka. Rzucili się oni do zdecydowanych ataków, ale nie umieli pokonać bramkarza Polonii. Dwukrotnie przed szansą na rehabilitację stawał Božić. Udało się mu za trzecim razem, kiedy to Słowak posłał piłkę do siatki. Jeszcze przed przerwą Górnik wyszedł na prowadzenie, a bramkę do szatni zdobył Tomasz Nowak.

Po zmianie stron gra się uspokoiła, a okazji bramkowych praktycznie nie było. Dopiero w końcówce spotkania Górnik przycisnął. Najpierw po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Maciej Szmatiuk celną "główką" nie dał żadnych szans bramkarzowi z Warszawy, a w 88 min po akcji testowanego (Wołodymyra Tanczyka), końcowy wynik spotkania ustalił kolejny sprawdzany zawodnik – Piotr Okuniewicz.

Górnik Łęczna – Polonia Warszawa 4:1 (2:1)
Bramki: Božok 28, Nowak 40, Szmatiuk 78, Okuniewicz 88 – Giczela 17
Górnik: Rodić (71 Socha) – Sasin (46 Mierzejewski), Bielák (76 Szmatiuk), Božić, Mráz (65 Kalinowski) – Bonin (61 Szałachowski), Burkhardt (61 Nikitović), Nowak (65 Pruchnik), Božok (65 Tanczyk), Josu – Hasani (46 Okuniewicz)
Polonia (I połowa): Brudnicki – Krajewski, Augustyniak, Janiszewski, Tomas – Giczela, Dźwigała, Możdżonek, Tomaszewski, Jaszczak – Czerkas. (II połowa): Mariak – Wojdyga, Bochenek, Szewcow, Pieczara, Arłukowicz, Sapała, Kluska, Kruczyk, Zapaśnik, Lewandowski
Sędziował: Michał Pastusiak z Lublina