Piłka ręczna: Sparingowa wygrana Azotów Puławy nad Górnikiem Zabrze

Piłkarze ręczni Azotów Puławy wykorzystując przerwę w rozgrywkach PGNiG Superligi zmierzyli się w meczu kontrolnym z Górnikiem Zabrze. Puławianie chociaż wystąpili bez kilku zawodników m.in. Piotra Masłowskiego, Przemysława Krajewskiego oraz Aleksandra Tsitou, Jana Sobola, Nikoli Prce i Wadima Bogdanowa (w szeregach Górnika zabrakło Mariusza Jurasika) pokonali przeciwnika 38:34.

Pierwsze minuty były wyrównane. Ale od stanu 11:11, puławianie zaczęli zyskiwać coraz większą przewagę i do przerwy prowadzili siedmioma trafieniami. Po zmianie stron goście zbliżyli się na cztery bramki, ale to było wszystko, na co ich było stać.

Za tydzień puławianie w meczu o ligowe punkty podejmą Orlen Wisłę Płock.

Azoty Puławy – Górnik Zabrze 38:34 (21:14)
Azoty: Zapora 1, Wiejak – Skrabania 12, Przybylski 8, Tarabochia 6, Tojcić 4, Ćwikliński 3, Kowalik 2, Górnik 1
Górnik: Kornecki, Suchowicz, Kicki – Kuchczyński 9, Niewrzawa 7, Bednarczyk 5, Kubisztal 5, Gromyko 4, Buszkow 2, Tatarincew 1, Tomczak 1