Piłka ręczna: MKS Selgros Lublin pokonał na wyjeździe Start Elbląg

W meczu 16. kolejki PGNiG Superligi Kobiet, piłkarki ręczne mistrzyń Polski bez problemów pokonały na wyjeździe Start Elbląg 34:27. Podopieczne Sabiny Włodek w tym sezonie jeszcze nie przegrały żadnego spotkania i cały czas zajmują pierwsze miejsce w tabeli.

Początek sobotniego spotkania należał do lublinianek, które wyszły na dwubramkowe prowadzenie. Następnie gra się wyrównała. Później ponownie MKS Selgros odskoczył na kilka trafień i schodząc do szatni prowadził 14:12. Drugie 30-minut należało już zdecydowanie do przyjezdnych. Podopieczne Sabiny Włodek odskoczyły najpierw na pięć bramek, a następnie wygrywały aż 27:17. Miejscowe w ciągu kilku minut częściowo zniwelowały straty, lecz MKS Selgros nie pozwolił się doścignąć i zasłużenie wywalczył kolejne dwa punkty.

Start Elbląg – MKS Selgros Lublin 27:34 (12:14)
Start: Sielicka, Kędzierska - Mielczewska, Żakowska, Sądej 5, Waga 2, Jędrzejczyk 2, Szymańska 5, Szopińska 1, Lisewska 1, Grzyb 7, Kołodziejska 4
MKS Selgros: Dzhukeva, Baranowska - Gęga 6, Drabik 6, Quintino 5, Małek 4, Rola 3, Nestsiaruk 3, Skrzyniarz 3, Repelewska 3, Mihdaliova 1