Piłka ręczna: MKS Selgros Lublin pokonał SPR Olkusz

Wojciech Szubartowski/archiwum
Piłkarki ręczne MKS Selgros Lublin wreszcie przerwały serię porażek. W sobotę, podopieczne Sabiny Włodek pokonały na wyjeździe SPR Olkusz 29:23 i praktycznie zapewniły sobie pierwsze miejsce w tabeli przed fazą play-off. Już w najbliższą środę MKS Selgros zmierzy się na wyjeździe z Vistalem Gdynia.

Sabina Włodek, trenerka MKS Selgros w Olkuszu dała odpocząć kilku podstawowym zawodniczkom. Na parkiecie nie pojawiły się m.in. Dorota Małek, Joanna Drabik, czy Jessica Quintino. Początkowo lublinianki nie potrafiły przeciwstawić się miejscowym, które prowadziły kilkoma golami. Ostatnie dziesięć minut pierwszej połowy należały jednak do przyjezdnych. Do wyrównania (8:8) doprowadziła Marta Gęga, a następnie ta sama zawodniczka dała MKS Selgros prowadzenie. W końcówce, lublinianki powiększyły przewagę.

Po zmianie stron lublinianki grały konsekwentnie i mądrze w ataku. Dzięki czemu odskoczyły rywalkom na kilka bramek, a następnie kontrolowały przebieg wydarzeń i odniosły zasłużone zwycięstwo.

SPR Olkusz – MKS Selgros Lublin 23:29 (10:14)
SPR: Knapik - Marszałek 8, Wicik 4, Nowak 4, Przytuła 2, Fierka 1, Wcześniak 1, Basiak 1, Serafimowska 1, Sadowska 1
MKS Selgros: Dzhukeva, Baranowska – Konsur 2, Rola 5, Gęga 4, Repelewska 2, Kozimur 1, Nestsiaruk 1, Mihdaliova 2, Nocuń 1, Skrzyniarz 5, Szarawaga 6