Piłka ręczna: Azoty Puławy zremisowały z Zagłębiem w Lubinie

Piłkarze ręczni Azotów Puławy nie przegrali drugiego meczu z rzędu w rozgrywkach PGNiG Superligi. Po wygranej u siebie z Chrobrym Głogów, w sobotę podopieczni Ryszarda Skutnika zremisowali na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 36:36. Jednak w puławskiej ekipie panuje spory niedosyt, ponieważ na trzy minuty przed końcem meczu Azoty prowadziły dwoma trafieniami, ale nie udało się im utrzymać tej zaliczki.

Pierwsze minuty spotkania należały do Zagłębia. Lubinianie prowadzili już 9:5, na szczęście przyjezdni nie zamierzali się poddawać. W 20 minucie na tablicy świetlnej widniał remis – po 10. To nie było ostatnie słowo puławian w pierwszej połowie. W końcówce odskoczyli oni rywalom i po 30 minutach prowadzili 17:14.

Po zmianie stron było już 20:15 dla przyjezdnych, ale miejscowi zdołali doprowadzić do wyrównania. Później ponownie goście odskoczyli na kilka trafień, ale po dramatycznej końcówce, udało się wywalczyć tylko i aż remis.

Zagłębie Lubin - Azoty Puławy 36:36 (14:17)
Zagłębie: Małecki, Shamrylo - Michałów, Stankiewicz 4, Gumiński 5, Przysiek 2, Kużdeba, Marciniak 3, Macharashvili 6, Szymyślik 4, Halilbegović 8, Paluch, Czuwara 1, Wolski 3. Kary: 6 minut.
Azoty: Bogdanov, Zapora - Krajewski 4, Tarabochia 5, Łyżwa 3, Przybylski 9, Sobol 10, Kus 3, Tsitou 1, Prce 1, Kowalik. Kary: 14 minut.