Wikana Start Lublin przegrała u siebie z Rosą Radom (ZDJĘCIA)

KAMB
Koszykarze Wikany Start Lublin dzielnie walczyli z Rosą Radom w meczu Tauron Basket Ligi. Na trzy minuty przed końcem meczu hali Globus przegrywali z wyżej notowanym przeciwnikiem zaledwie trzema punktami, ostatecznie jednak ulegli 67:81.

Pierwsza kwarta rozpoczęła się dobrze dla Wikany, która szybko wyszła na prowadzenie 14:5. Niestety koncentracji wystarczyło tylko na pięć minut. Później do głosu doszli przyjezdni, którzy zanotowali serię 21:4. Ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się zdecydowanym prowadzeniem Rosy 28:19.

W drugiej odsłonie obraz bry niewiele się zmienił. Lublinianie byli mocno nieskuteczni i popełniali sporo indywidualnych błędów. Dodatkowo niemoc w obronie próbowali nadrabiać agresywną grą, przez co szybko złapali przewinienia. W drugiej kwarcie lublinianie rzucili zaledwie 10 oczek przy 23 przyjezdnych. W efekcie po pierwszej połowie na tablicy widniał wynik 29:51.

Początek drugiej połowy przyniósł zmianę obrazu gry. Lublinianie przycisnęli i częściowo odrobili straty. Po trzeciej kwarcie przewaga gości stopniała do dziewięciu oczek, a w obozie gospodarzy pojawiła się nadzieja na korzystny rezultat.

Po trzech minutach czwartej kwarty przewaga Rosy stopniała jeszcze bardziej, do sześciu oczek, a lubelska publiczność zaczęła mocnym dopingiem wspierać koszykarzy Wikany. Po dwóch celnych rzutach wolnych Wellsa na tablicy widniał wynik 62:65. Niestety od tego momentu skuteczniejsi byli gracze z Radomia i wygrali całe spotkanie 81:67.

Wikana Start Lublin - Rosa Radom 67:81 (19:28, 10:23, 22:9, 16:21)