Slackline Movie Night 4: taśmy na ekranie w Centrum Kultury...

  Slackline Movie Night 4: taśmy na ekranie w Centrum Kultury (WIDEO)

  PAF

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Kadr z jednego z filmów.
  1/2
  przejdź do galerii

  Kadr z jednego z filmów. ©materiały organizatora

  To nie jest noc z Oscarami. Nie ten rozmach, nie te pieniądze (właściwie: pieniędzy brak). Czerwonego dywanu brak. Ale będą tu świetne filmy i ludzie, którzy kochają to, co robią, czyli chodzenie po napiętej taśmie. Zapraszamy na tegoroczną edycję Slackline Movie Night.
  Na pomysł imprezy pokazującej slackline, jak nazywa się wspomniane chodzenie po taśmach, wpadła trzy lata temu grupka lubelskich fanów tego sportu.

  Trudno powiedzieć, ilu ich jest w Lublinie, ale faktem jest, że to coraz popularniejszy sport i widok taśmy rozpiętej w parku przestał powoli dziwić mieszkańców i irytować mundurowych. Slackline, także dzięki Carnavalowi Sztuk-Mistrzów, jest niemal wizytówką „alternatywnego sportu w Lublinie”.


  Slackilne Movie Night ma już czwartą edycję, a od dwóch: jest konkursem.  - W tym roku dostaliśmy kilkadziesiąt filmów z wielu krajów świata i w chwili obecnej przeczesujemy je by wybrać te najlepsze które zakwalifikują się do finałowego etapu już 13 marca – opowiada Wojciech Sieńko, organizator wydarzenia. - Wtedy to o godzinie 18.00 w Sali kinowej lubelskiego Centrum Kultury jury wybierze najlepszy z filmów, a jego autor wygra specjalne zaproszenia na Urban Highline Festival który to dzieje się podczas Carnavalu Sztuk-Mistrzów.

  Filmy w dwóch kategoriach, „film polski” i „film zagraniczny” oceniane będą przez profesjonalne jury. W jego składzie zasiądą: Jan Gałek, ikona światowego highline’u (czyli taśm na dużej wysokości), Barbara Sobańska – najlepsza polska highlinerka, rekordzistka Polski i Piotr Błaszczak, rekordzista Polski w longline (to akurat bardzo długie taśmy).

  Każdy z trzech zaproszonych gości będzie też opowiadał o swojej przygodzie z tym sportem i swoich najnowszych projektach.
  Obowiązkowy punktem programu jest afterparty (a slacklinerzy potrafią imprezować), a dodatkową atrakcją: konkursy z nagrodami.

  Piątek, Slackline Movie Night, Centrum Kultury, godz. 18.00, wstęp wolny

  Czytaj treści premium w Kurierze Lubelskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo