Piłka nożna: Cenne zwycięstwo Wisły Puławy

Piłkarze nożni Wisły Puławy odnieśli pierwsze wiosenne zwycięstwo w sezonie 2014/15, co jest bardzo ważne w kontekście walki o zachowanie drugoligowego bytu. W sobotę, podopieczni Bohdana Bławackiego wygrali u siebie z Nadwiślanem Góra 3:2. Miejscowi prowadzili już 2:0, ale ambitnie grający goście zdołali doprowadzić do wyrównania. Bohaterem miejscowych został Konrad Nowak, który w już doliczonym czasie gry zapewnił swojej drużynie cenne trzy punkty.

Pierwsze minuty były wyrównane, chociaż optyczną przewagę posiadała Duma Powiśla. Ale to goście, pierwsi groźnie zaatakowali. W 21 minucie groźnie strzelał Adam Setla, lecz Nazar Penkowec nie dał się zaskoczyć. W 24 min piłkę po uderzeniu Macieja Machalskiego, instynktownie odbił Mateusz Tadul. W 25 min ładnym "szczupakiem" popisał się Nowak, ale futbolówka minęła słupek bramki gości. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Druga część meczu zaczęła się od mocnego uderzania Wisły. Nowak wypatrzył Niezgodę, a ten w sytuacji sam na sam nie dał żadnych szans golkiperowi z Góry. Goście rzucili się do odrabiania strat, ale Penkowec pokazywał klasę w bramce. W 67 min było już 2:0. Niezgoda odwdzięczył się Nowakowi i wyłożył mu piłkę. Najskuteczniejszy snajper Wisły strzałem po ziemi skierował piłkę do siatki.

Wydawało się, że puławianie spokojnie dowiozą wygraną. Nic bardziej mylnego. W 73 min arbiter spotkania wskazał na wapno, po kontrowersyjnej sytuacji, odgwizdując przewinienie Michała Budzyńskiego na jednym z graczy gości. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Setla. Za chwilę był już remis. Po dośrodkowaniu, celną "główką" popisał się Tomasz Boczek.

Miejscowi nie zamierzali się poddawać. Przepuścili szturm na bramkę gości i w nagrodę zdobyli zwycięskie trafienie, po kapitalnym woleju niezawodnego Nowaka.

Wisła Puławy – Nadwiślan Góra 3:2 (0:0)
Bramki: Niezgoda 47, Nowak 67, 90 – Setla 74 z rzutu karnego, Boczek 77
Wisła: Penkowec – Lisiecki, Jędrzejczyk (18 Machalski), Budzyński, Fedoriw – Sedlewski (65 Pożak), Filipow (82 Charzewski), Maksymiuk, Szczotka – Niezgoda, Nowak
Nadwiślan: Taudul – Jurek, Boczek, Masternak, Balul, Furczyk, Wasiluk (67 Matysek), Glanowski, Retlewski (68 Kocur), Setla, Ogrocki (46 Napora)
Żółte kartki: Maksymiuk – Wasiluk, Retlewski, Setla, Boczek
Sędziował: Grzegorz Jabłoński z Krakowa