MKS Selgros Lublin pokonał KPR Jelenia Góra i jest bliski awansu do półfinału mistrzostw Polski

Piłkarki ręczne MKS Selgros Lublin zrobiły kolejny krok do obrony tytułu mistrzyń Polski. W sobotę, podopieczne Sabiny Włodek pokonały przed własną publicznością KPR Jelenia Góra 37:23 i w rywalizacji do dwóch zwycięstw w ćwierćfinale prowadzą 1:0. Kolejne spotkanie zaplanowano na środę w stolicy Karkonoszy.

Zdecydowanymi faworytkami starcia na Globusie były lublinianki, które w rundzie zasadniczej dwa razy pokonały ekipę z Jeleniej Góry. Pierwsze minuty to jednak lekka przewaga przyjezdnych. Od 10 minuty miejscowe wzięły się do solidnej roboty. Najpierw odskoczyły na trzy trafienia, a następnie między innymi dzięki dobrej postawie w defensywie, a także w bramce, gdzie skutecznymi interwencjami popisywała się Ekaterina Dzhukeva, osiągnęły wysokie prowadzenie, schodząc do szatni z siedmioma bramkami w zapasie.

Po zmianie stron, MKS Selgros wciąż grał swoją piłkę i powiększał przewagę. W 45 min, było 29:17 i wtedy swoją szansę dostały rezerwowe. Ostatecznie, lublinianki bez problemów pokonały KPR 37:23 i wszystko wskazuje na to, że 1 kwietnia zapewnią sobie one awans do kolejnej fazy play-off.