Piłka ręczna: Azoty Puławy wygrały w Kwidzynie i zapewniają sobie szóste miejsce przed play-off

Piłkarze ręczni Azotów Puławy pokonali na wyjeździe MMTS Kwidzyn 36:30 i zapewnili sobie szóste miejsce przed rywalizacją w fazie play-off. Przed podopiecznymi Ryszarda Skutnika w środę zmierzą się jeszcze w zaległym meczu z Nielbą Wągrowiec, ale nie ma on dla puławian żadnego znaczenia.

Bohaterami Azotów byli Nikola Prce i Marko Tarabochia. To w dużej mierze dzięki ich znakomitej postawie strzeleckiej, przyjezdni wywalczyli cenne dwa punkty. Pierwsza połowa zakończyła się dwubramkowym prowadzeniem gości. Po zmianie stron, Azoty odskoczyły na kilka trafień i tą przewagę dowiozły do końca spotkania.

MMTS Kwidzyn – Azoty Puławy 30:36 (16:18)
MMTS: Dudek, Kiepulski, – Łangowski 6, Pilitowski 5, Klinger 3, Szczepański 3, Rosiak 3, Nogowski 3, Seroka 2, Peret 2, Sadowski 1, Jędrzejewski 1, Zadura 1, Mroczkowski, Kryszeń. Kary: 8 minut
Azoty: Bogdanow, Zapora – Prce 10, Tarabochia 9, Kus 6, Savić 5, Kowalik 3, Przybylski 2, Krajewski 1, Skrabania, Tsitou. Kary: 8 minut
Sędziowali: Jakub Jerlecki i Maciej Jabuń (Szczecin)