PIT za 2014 r. Na złożenie deklaracji podatkowych mamy...

  PIT za 2014 r. Na złożenie deklaracji podatkowych mamy miesiąc

  Piotr Nowak

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  PIT za 2014 r. Na złożenie deklaracji podatkowych mamy miesiąc
  1/2
  przejdź do galerii
  Termin składania najpopularniejszej deklaracji podatkowej PIT-37 upływa ostatniego dnia kwietnia. We wtorek pracownicy skarbówki doradzali Czytelnikom, jak zrobić to bezbłędnie. Na pytania odpowiadały Elżbieta Michno z Pierwszego Urzędu Skarbowego w Lublinie i Marta Szpakowska, rzeczniczka Izby Skarbowej w Lublinie.
  Jedna z osób zadzwoniła do redakcji Kuriera Lubelskiego podczas wypełniania zeznania podatkowego. Odkryła, że ma do zapłacenia 3 zł podatku. Ekspertki zapewniły, że nawet taką należność trzeba uregulować. - To działa w obydwie strony. Podatnik, któremu należy się zwrot, może odebrać go w kasie urzędu skarbowego - tłumaczy Marta Szpakowska. Przypomina, że każda kwota powyżej 8 zł skarbówka przelewa na konto podatnika. Mniejszą kwotę można odebrać samemu.

  Kolejną okazję do rozmowy z ekspertami skarbówki będziemy mieli za dwa tygodnie. Na 18 i 19 kwietnia pracownicy skarbówki zapowiadają też spotkania z klientami w centrum handlowym Plaza. Za to już dziś administrację skarbową czeka organizacyjna rewolucja.

  W efekcie nowelizacji prawa zwierzchnikami wszystkich zatrudnionych w urzędach skarbowych są od dziś dyrektorzy poszczególnych izb skarbowych. To właśnie oni będą odpowiadać za obsługę finansową i kadrową, zarządzanie majątkiem, remonty i inwestycje, zamówienia publiczne, sprawy informatyczne itp.

  Zmiana nie zmieni siatki urzędów. Nie będzie też zwolnień. - Część pracowników zostanie przeniesiona do innych zadań, takich jak obsługa podatnika, kontrola podatkowa czy egzekucja administracyjna - informuje Marta Szpakowska. Jak to wpłynie na jakość pracy urzędu? - Dzięki tym działaniom administracja podatkowa będzie się głównie koncentrować na zadaniach podstawowych i lepiej gospodarować powierzonymi środkami publicznymi - zapewnia Marta Szpakowska. Rzeczniczka zapewnia, że poprawią się obsługa, efektywność i szybkość załatwiania spraw.

  Czytaj treści premium w Kurierze Lubelskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  podatnik

  podatnik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Dlaczego w programach elektronicznych niemożna wpisać wybranego odbiorcy 1% podatku? Tylko narzucony! To skandal!!!! Ile dotychczasowych odbiorców straci!!!!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo