Przemyt na granicy: Bursztyn jechał w butelkach z piwem

  Przemyt na granicy: Bursztyn jechał w butelkach z piwem

  LUB

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Przemyt na granicy: Bursztyn jechał w butelkach z piwem
  1/2
  przejdź do galerii

  ©materiał Służby Celnej

  Blisko 30 kg kamieni bursztynu znaleźli funkcjonariusze Służby Celnej z przejść granicznych w Dorohusku i Hrebennem. Jantar ukryty był w butelkach z piwem oraz kole zapasowym samochodu.
  Jak informuje Słuzba Celna w Białej Podlaskiej, na ponad 20 kg nieoszlifowanych kamieni bursztynu celnicy z Dorohuska natrafili w poniedziałek podczas kontroli volkswagena na ukraińskich numerach rejestracyjnych. Pojazdem podróżował 43-letni obywatel Ukrainy. Oczom rewidujących bagażnik samochodu mundurowych ukazało się kilkadziesiąt butelek z piwem. Po ich przeliczeniu celnicy stwierdzili 28 butelek z alkoholem.
  Na tym jednak celnicy nie zakończyli rewizji. Po dokładnym przyjrzeniu się trunkowi mundurowi dostrzegli dodatkową zawartość. W piwie ukryty był nieoszlifowany bursztyn. Ważenie towaru wykazało, że ciemny alkohol miał stanowić skrytkę dla 21,2 kg jantaru.

  Poproszony o wyjaśnienia 43-latek wyznał, że bursztyn jest własnością znajomego, który za dostarczenie kamieni na giełdę w Wólce Kossowskiej miał mu zapłacić 500 dolarów.

  Kilka godzin wcześniej na przejściu granicznym w Hrebennem celnicy znaleźli w kole zapasowym chryslera na polskich numerach rejestracyjnych 7 kg bursztynu. Pojazdem kierował 24-letni obywatel Ukrainy.

  Służba Celna przypomina, że bursztyn można legalnie wwieźć na terytorium Polski i Unii Europejskiej pod warunkiem zgłoszenia go do odprawy i opłacenia wszystkich należności.

  Czytaj treści premium w Kurierze Lubelskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ukraińcy

  lucyper (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

  myślą tylko ,jak wydymać polaczków

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo