Piłka nożna: Wisła Puławy zdobyła trzy punkty w Tarnobrzegu

Drugie, kolejne zwycięstwo odnieśli piłkarze drugoligowej Wisły Puławy. W sobotę, podopieczni Bohdana Bławackiego pokonali na wyjeździe znacznie wyżej notowaną Siarkę Tarnobrzeg 2:0 (0:0). Bramki dla Dumy Powiśla strzelali Konrad Nowak z rzutu karnego i Jarosław Niezgoda.

Przed spotkaniem więcej szans na zwycięstwo dawano gospodarzom, którzy mają szanse na awans do pierwszej ligi, chociaż ich szkoleniowiec Ryszard Kuźma mówił, że działacze nie postawili przed zespołem takiego zadania. Z kolei Wisła, chce jak najszybciej wydostać się ze strefy spadkowej.

W sobotę nie było widać różnicy w umiejętnościach obydwu drużyn. Ba, to puławianie byli ekipą dojrzalszą i po mistrzowsku wypunktowali rywala. Pierwsze minuty to zacięta gra i sytuacje bramkowe dla Siarki i Wisły. Jednak gole nie padły. W 24 minucie goście domagali się czerwonej kartki dla Artura Melona za faul na Tomaszu Sedlewski, ale sędzia nie ukarał bramkarza Siarki nawet "żółtkiem". Za chwilę żółtą kartką dostał Konrad Nowak i napastnik Dumy Powiśla nie zagra w kolejnym spotkaniu.

– Miejscowi poza jedną sytuacją, w której dobrze między słupkami spisał się Nazar Penkowec, praktycznie nam nie zagrozili – mówi Robert Złotnik, drugi trener Wisły. – Po zmianie stron skorygowaliśmy taktykę, co jak się później okazało, przyniosło dobre efekty.

Duma Powiśla zaatakowała Siarkę, ale uderzenia Nowaka bronił Artur Melon. W 60 min w polu karnym faulowany był Jarosław Niezgoda, a Nowak bez problemów strzałem po ziemi z jedenastu metrów skierował piłkę do siatki. Dziesięć minut później na drybling zdecydował się Niezgoda, który minął kilku zawodników Siarki i w sytuacji sam na sam podwyższył wynik spotkania.

– Mogliśmy wygrać nawet wyżej, ponieważ mieliśmy jeszcze kilka szans na zdobycie gola – dodaje Złotnik. – Mamy kolejne trzy punkty, ale zdajemy sobie sprawę, że nasza sytuacja w tabeli jest niewiele lepsza. W kolejnych meczach wciąż musimy zwyciężać.

Siarka Tarnobrzeg – Wisła Puławy 0:2 (0:0)
Bramki: Nowak 61 z rzutu karnego, Niezgoda 71
Siarka: Melon – Stępień, Stefanik, Waleńcik, Nadolski – Chwastek (62 Rajevac), Kukiełka, Frankiewicz (77 Tunkiewicz), Traoré, Parobczyk (62 Więcek) – Truszkowski
Wisła: Penkowec – Lisiecki, Budzyński, Pielach, Fedoriw – Sedlewski (79 Pożak), Maksymiuk, Machalski (84 Charzewski), Szczotka (90 Dobrowolski), Nowak (70 Litwiniuk) – Niezgoda
Żółte kartki: Nadolski, Waleńcik – Nowak, Litwiniuk
Sędziował: Dawid Pająk z Wadowic
Widzów: 600

Materiał oryginalny: Piłka nożna: Wisła Puławy zdobyła trzy punkty w Tarnobrzegu - Kurier Lubelski