Piłka nożna: Kolejny remis Lublinianki (ZDJĘCIA)

Piłkarze trzecioligowej Lublinianki znów podzieli się punktami z rywalem. W sobotę, podopieczni Marka Sadowskiego zremisowali na Arenie Lublin w derbach z Avią Świdnik 1:1. – Trzeba się cieszyć z tego wyniku, ponieważ rywalizowaliśmy z silną drużyną – mówi Sadowski. – Należy doceniać punkty z teoretycznie mocniejszymi ekipami, a przed nami potyczki z zespołami z dolnych rejonów tabeli. Z nimi postaramy się o komplet oczek.

– Pierwsza połowa była wyrównana – dodaje Sadowski. – Obydwie strony miały praktycznie po jednej okazji na strzelenie gola i je wykorzystały.

W 25 minucie lewą stroną boiska urwał się Michał Wołos i sprytnie zagrał piłkę do Olega Rovbela. Pomocnik klubu z Wieniawy przyjął piłkę na klatkę piersiową i z siedmiu metrów umieścił futbolówkę w siatce. – Wydawało się, że mamy uporządkowany mecz. Mądrze się broniliśmy, ale straciliśmy gola po stałym fragmencie gry. Zresztą po dziecinnej stracie Rovbela. Moi zawodnicy sugerowali, że była pozycja spalona, ale sędzia był odmiennego zdania. Nie wiem, jak było. W każdym razie Piotr Wójcik doprowadził do wyrównania.

W drugiej połowie dominowała Avia. – Przyjezdni mieli przewagę, ale dopiero w 90 minucie mieli okazję do zmiany wyniku. – Uderzał Oskar Wróbel, ale Mateusz Zawiślak popisał się rewelacyjną interwencją – wyjawia Sadowski.

Jednak wcześniej gospodarzy musieli grać w dziewięciu. Po dwóch żółtych kartkach, a w konsekwencji czerwonych boisko musieli opuścić Radosław Kursa i Przemysław Gąsior. – To nie były przewinienia na drugą żółtą kartkę. Radek uciekał od fauluł, a Przemek był faulowany, a sędzia uznał, że symulował – kończy trener Lublinianki.

Lublinianka – Avia Świdnik 1:1 (1:1)
Bramki: Rovbel 25 – Wójcik 32
Lublinianka: Zawiślak – Ręba, Mazurek, Rafał Kursa, Wiśniewski, Radosław Kursa, Zabielski (66 Skoczylas), Rovbel (46 Gąsior), Wołos, Tomczuk (85 Stępień)
Avia: Gieresz – Byszewski (Wróbel), Grzegorczyk, Bednarek (46 Sadio), Nowak, Wójcik, Czępiński, Orzędowski, Wołos (46 Gawron), Oziemczuk, Mazurek
Żółte kartki: Gąsior, Radosław Kursa – Mazurek, Orzędowski, Grzegorczyk
Czerwone kartki: Gąsior 78 za drugą żółtą, Radosław Kursa 85 za drugą żółtą
Sędziował: Jakub Tomoń z Rzeszowa
Widzów: 200

Materiał oryginalny: Piłka nożna: Kolejny remis Lublinianki (ZDJĘCIA) - Kurier Lubelski