Wikana Start Lublin uległa Śląskowi Wrocław (ZDJĘCIA)

Wikana Start Lublin uległa Śląskowi Wrocław
Wikana Start Lublin uległa Śląskowi Wrocław Wojciech Szubartowski
Koszykarzom Wikany Startu Lublin nie udało się sprawić świątecznego prezentu swoim kibicom. W sobotę, lublinianie przegrali przed własną publicznością z faworyzowanym Śląskiem Wrocław 70:91. O zwycięstwie gości w głównej mierze przesądziła druga kwarta, którą zespół z Dolnego Śląska wygrał aż 32:14.

Pierwsza kwarta początkowo należała do gości, którzy prowadzili 2:0. Wyrównał Bryon Allen i jak się później okazało były to jedyne punkty lidera lubelskiego zespołu. Następnie miejscowi po trafieniu Roberta Lewandowskiego odskoczyli na pięć oczek. Pierwsze dziesięć minut zakończyło się minimalnym prowadzeniem miejscowych.

W drugiej kwarcie na parkiecie rządzili goście. Duża w tym zasługa Rodericka Trice, autora 15 punktów w tej odsłonie meczu.

Po zmianie stron wciąż przeważali przyjezdni. Powiększyli oni przewagę i ostatecznie pokonali Wikanę Start 91:70.

Wikana Start Lublin – Śląsk Wrocław 70:91 (16:14, 14:32, 23:26, 17:19)
Wikana Start: Lewandowski 15 (7 zbiórek), B. Diduszko 12 (3x3, 4 asysty), Wojdyła 4 (1x3, 6 zbiórek), Ł. Diduszko 2 (4 zbiórki), Allen 2 (5 strat) – Wells 12 (4x3), Śmigielski 11 (7 asyst, 4 zbiórki), Trojan 9 (1x3, 5 zbiórek), Czujkowski 3 (1x3), Hałas
Śląsk: Ikovlev 17 (2x3), Kinnard 15 (1x3, 7 zbiórek), Dłoniak 14 (2x3, 4 asysty), Mladenović 12 (11 zbiórek), Wiśniewski 6 – Trice 17 (4x3, 10 zbiórek, 4 asysty), Tomaszek 9, Gabiński 1, Kulon, Sanny