Kalendarz imprez sportowych w weekend na Lubelszczyźnie

    Kalendarz imprez sportowych w weekend na Lubelszczyźnie

    PUKUS

    Kurier Lubelski

    Aktualizacja:

    Kurier Lubelski

    Rugby. Budowlani Lublin - Frogs Warszawa, sobota, godz. 13, boczne boisko Areny Lublin
    1/2
    przejdź do galerii

    Rugby. Budowlani Lublin - Frogs Warszawa, sobota, godz. 13, boczne boisko Areny Lublin ©Jakub Hereta/archiwum

    Mecz piłkarzy Górnika Łęczna, albo Motoru Lublin. A może potyczka rugbistów Budowlanych Lublin? W weekend nie zabraknie sportowych emocji na Lubelszczyźnie. Poniżej przedstawiamy kalendarz imprez sportowych na nadchodzące dni.
    PIŁKA NOŻNA
    T-Mobile Ekstraklasa: Górnik Łęczna - Podbeskidzie Bielsko-Biała, poniedziałek, godz. 18, stadion przy al. Jana Pawła II z Łęcznej.

    II liga: Wisła Puławy - Energetyk ROW Rybnik, sobota, godz. 15, stadion MOSiR w Puławach.

    III liga - sobota: Avia Świdnik - Stal Kraśnik 15; Chełmianka - Stal Rzeszów 16; Tomasovia - Wisłoka Dębica 16; niedziela: Motor Lublin - Hetman Żółkiewka 16, stadion Arena Lublin

    IV liga - sobota: Górnik II Łęczna - Victoria Żmudź 16; niedziela: Łada 1945 Biłgoraj - Ruch Ryki 16; Kryształ Werbkowice - Omega Stary Z. 14; Powiślak Końskowola - Lewart Lubartów 14.30; Orion Niedrzwica - Grom Kąkolewnica 16; Włodawianka - Janowianka 15; Orlęta Łuków - Czarni Dęblin 16; Opolanin - AMSPN Hetman Zamość 16.

    Lubelska klasa okręgowa - sobota: LKS Wierzchowiska – Wisła Annopol 14, w Piaskach; Tęcza Bełżyce – Wisła II Puławy 16; Piaskovia Piaski – Unia Wilkołaz 17; niedziela: Polesie Kock – Perła Borzechów 14, POM Iskra Piotrowice – KS Dąbrowica 15, Błękit Cyców – Iskra Krzemień 15, Sokół Konopnica – Hetman Gołąb 16; Stal Poniatowa – Granit Bychawa 16.
    I Grand Prix dla szkół podstawowych, sobota, godz. 10, Orlik SP 52 w Lublinie.

    Wiosenny puchar Omegi dla szkół ponadpodstawowych, niedziela, godz. 12, Orlik SP 52.

    Ekstraliga kobiet - niedziela: Górnik Łęczna – AZS Wrocław 11 na stadionie przy Al. Jana Pawła II w Łęcznej; AZS PSW Biała Podlaska – Czarni Sosnowiec 11 na stadionie przy ul. Piłsudskiego w Białej Podlaskiej.

    KOSZYKÓWKA
    II liga mężczyzn: Stalma AZS UMCS - Asseco II Gdynia, wtorek, godz. 19.30, hala MOSiR w Lublinie.

    PŁYWANIE
    Zawody o Laur Lubelskiego Koziołka: niedziela, godz. 13.45, pływalnia UPprzy ul. Głębokiej.

    RUGBY
    I liga: Budowlani Lublin - Frogs Warszawa, sobota, godz. 13, boczne boisko Areny Lublin.

    SQUASH
    Inawera.com Cube Squash Open - kat. A, piątek 18, sobota 9, niedziela 10, sala przy ul. Mackiewicza 7 w Lublinie.

    FUTBOL AMERYKAŃSKI
    PLFA I: Tytani Lublin – Silesia Rebels, niedziela godz. 14, boczne boisko Areny Lublin przy ul. Stadionowej w Lublinie.

    PIŁKA RĘCZNA
    I liga kobiet: MKS AZS UMCS Lublin – AZS Łączpol AWFiS Gdańsk, sobota 16.30, hala Globus przy ul. Kazimierza Wielkiego 8 w Lublinie.

    II liga mężczyzn: AZS UMCS Lublin – UMKS Trójka Ostrołęka, sobota 19, hala Globus przy ul. Kazimierza Wielkiego w Lublinie.

    TENIS STOŁOWY
    Indywidualne Mistrzostwa Województwa Kadetek i Kadetów (gry pojedyncze, podwójne i mieszane), sobota 9, hala sportowa ZSR przy ul. Parkowej w Woli Osowińskiej.

    Indywidualne Mistrzostwa Województwa skrzatek i skrzatów (gry pojedyncze i podwójne), sobota 11, hala sportowa ZSR przy ul. Parkowej ZSR w Woli Osowińskiej.

    Turniej barażowy o wejście do III ligi: udział wezmą ULKS Dragon Wojcieszków, UMKTS LOB Dęblin, MLKS Wola Sernicka i MKS Grot Michał Werbkowice, niedziela 12, hala sportowa im. Bronisława Malinowskiego przy Zespole Szkół w Werbkowicach.

    Drużynowe Mistrzostwa Województwa skrzatek i skrzatów w (drużyny dwuosobowe), niedziela 10, hala ZSO w Grabowie Szlacheckim.

    Czytaj treści premium w Kurierze Lubelskim Plus

    Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

    Komentarze (1)

    Dodajesz komentarz jako: Gość

    Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

    Liczba znaków do wpisania:

    zaloguj się

    Autor komentarza nie dodał zdjęcia
    Czytaj z głową bez zagrywki.

    Chełmianin N (gość)

    Zgłoś naruszenie treści / 3

    WSKAŻ!
    PUKUS! Porządnie i naukowo mózgiem rusz
    i wiedz, że Wielkiej Lubelszczyzny nie ma już.
    Uczeni wyjaśnili i zwęzili ją do lubelskiej ziemi
    a zatem poducz się, bo...rozwiń całość

    WSKAŻ!
    PUKUS! Porządnie i naukowo mózgiem rusz
    i wiedz, że Wielkiej Lubelszczyzny nie ma już.
    Uczeni wyjaśnili i zwęzili ją do lubelskiej ziemi
    a zatem poducz się, bo historii się nie zmieni.
    Talent do kłamania masz i cwaniaczka grasz,
    jesteś wykształcony, to i Lubelszczyznę znasz
    a gdy znajdziesz, to bądź grzeczny i ją wskaż.
    Morał: czytaj uważnie, to pojmiesz, co umiesz!

    RADA JĘZYKA POLSKIEGO
    PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK
    Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011
    Szanowny Panie,
    Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zostały utworzone nazwy:
    Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'),
    Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'),
    Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych.
    Łączę wyrazy szacunku
    /-/ dr Katarzyna Kłosińska
    Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN.

    KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW
    pismo z dnia 15 lipca 2011r. Nr. DSWRU-571-513/10-(05)/11/JI cytuję:
    " Miarodajne w opisywanej przez Pana sprawie są wyjaśnienia przekazane Panu w piśmie z dnia 31 sierpnia 2005r. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.Jak słusznie Pan zauważa w mowie potocznej i nie tylko,stosowane są określenia nieadekwatne.Wynika to-jak można sądzić-zarówno przyzwyczajenia jak i również i z niewiedzy stosujących takie określenia." podpisał:Radca Szefa KPRM Jerzy Izd

    zwiń

    Sport z kraju i ze świata

    Zobacz więcej na Sportowy24.pl

    Tabela Ekstraklasy

    Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
    Eliminacje Ligi Mistrzów
    Eliminacje Ligi Europy
    1 Legia Warszawa Live 37 44 21 10 6 70-31
    2 Jagiellonia Białystok Live 37 42 21 8 8 64-39
    3 Lech Poznań Live 37 42 20 9 8 62-29
    4 Lechia Gdańsk Live 37 42 20 8 9 57-37
    5 Korona Kielce Live 37 28 14 5 18 47-65
    6 Wisła Kraków Live 37 26 14 6 17 54-57
    7 Pogoń Szczecin Live 37 25 11 13 13 51-54
    8 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 25 13 7 17 35-55
    Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
    Spadek do 1. ligi
    1 Zagłębie Lubin Live 37 34 14 11 12 51-45
    2 Piast Gliwice Live 37 31 12 10 15 45-54
    3 Śląsk Wrocław Live 37 29 12 10 15 49-52
    4 Wisła Płock Live 37 28 12 11 14 49-57
    5 Arka Gdynia Live 37 24 10 9 18 44-60
    6 Cracovia Live 37 24 8 15 14 45-52
    7 Górnik Łęczna Live 37 22 9 10 18 47-63
    8 Ruch Chorzów Live 37 19 10 8 19 42-62
    Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
    Awans do grupy mistrzowskiej
    Miejsce w grupie spadkowej
    Ruch Chorzów został ukarany odjęciem czterech punktów za zaległości finansowe
    1 Legia Warszawa Live 37 73 21 10 6 70-31
    2 Jagiellonia Białystok Live 37 71 21 8 8 64-39
    3 Lech Poznań Live 37 69 20 9 8 62-29
    4 Lechia Gdańsk Live 37 68 20 8 9 57-37
    5 Zagłębie Lubin Live 37 53 14 11 12 51-45
    6 Wisła Kraków Live 37 48 14 6 17 54-57
    7 Korona Kielce Live 37 47 14 5 18 47-65
    8 Wisła Płock Live 37 47 12 11 14 49-57
    9 Pogoń Szczecin Live 37 46 11 13 13 51-54
    10 Śląsk Wrocław Live 37 46 12 10 15 49-52
    11 Piast Gliwice Live 37 46 12 10 15 45-54
    12 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 46 13 7 17 35-55
    13 Cracovia Live 37 39 8 15 14 45-52
    14 Arka Gdynia Live 37 39 10 9 18 44-60
    15 Ruch Chorzów Live 37 38 10 8 19 42-62
    16 Górnik Łęczna Live 37 37 9 10 18 47-63