Tydzień Miłosiedzia Bożego: Zbiórki do puszek i koncert z...

  Tydzień Miłosiedzia Bożego: Zbiórki do puszek i koncert z okazji święta patronalnego Caritas

  Zdjęcie autora materiału

  Piotr Nowak

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  W niedzielę (12 kwietnia) rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia Bożego – patronalnego święta Caritas. – To okazja do spotkania, modlitwy i refleksji nad własnym życiem – mówi dyrektor lubelskiego Caritas.
  Tydzień Miłosiedzia Bożego: Zbiórki do puszek i koncert z okazji święta patronalnego Caritas

  ©Jacek Babicz/archiwum

  Tydzień Miłosierdzia Caritas zainauguruje mszą świętą w parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Dąbrowicy w niedzielę. W kościołach na terenie całej archidiecezji księża odczytają list abp. Stanisława Budzika, a po każdej mszy świętej odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz Caritas. Pieniądze organizacja przeznaczy na dokończenie budowy Centrum Charytatywnego w Krasnymstawie.

  Podczas swojego święta Caritas będzie podkreślała misję, którą pełni w całej Polsce. - Szczególną troską otaczamy rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji, ze zdwojoną siłą pomagając dzieciom. Organizujemy dla nich wakacje, przyznajemy stypendia, finansujemy dożywianie w szkołach – podkreśla ks. Wiesław Kosicki, dyrektor Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

  Tydzień Miłosierdzia został ustanowiony w 1937 roku na ogólnopolskim zjeździe dyrektorów diecezjalnych Caritas. Jego celem jest zwrócenie uwagi na potrzebujących: chorych, samotnych, bezdomnych, niepełnosprawnych i prześladowanych.

  Zwieńczeniem obchodów będzie koncert w przyszłą niedzielę. - Będzie to okazja do spotkania, modlitwy i refleksji nad własnym życiem, w którym każdego dnia dostajemy szansę, aby uczyć się miłosierdzia względem innych - ks. Wiesław Kosicki. Wstęp na koncert w Domu Nadziei przy al. Unii Lubelskiej 15 jest bezpłatny. Obowiązuje rezerwacja miejsc pod numerem telefonu 668-770-795 lub pod adresem m.bochenkiewicz@caritas.pl.

  Czytaj treści premium w Kurierze Lubelskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (9)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Bóg miłosierny tylko dla kleru

  Qwazol (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  Bo dla wierzący nic z tego miłosierdzia nic nie ma,jedynie co mają,to tylko modlitwa i modlitwa.
  A życie pokazuje swoje,że kler opływa w luksusach a 90% wierzących żyje w ubóstwie.
  Ot bóg...rozwiń całość

  Bo dla wierzący nic z tego miłosierdzia nic nie ma,jedynie co mają,to tylko modlitwa i modlitwa.
  A życie pokazuje swoje,że kler opływa w luksusach a 90% wierzących żyje w ubóstwie.
  Ot bóg miłosierny i sprawiedliwy.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Tydzień Miłosiedzia Bożego:

  Pan Kościelny (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5

  To miłosierdzie Boże trwa tylko tydzień?A mnie kiedysz na relidgii uczono że Bóg stale miłosierny

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Caritas i akcja charytatywna?-śmieszne

  tacowy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 2

  Nie powinienem się wtrącać,nie biorę udziału w takich oszukańczych akcjach,ale zastanawia mnie to,że Caritas zbiera,zbiera,chwali się osiągnięciami a pieniądze "idą np do Afryki" lu gdzie...rozwiń całość

  Nie powinienem się wtrącać,nie biorę udziału w takich oszukańczych akcjach,ale zastanawia mnie to,że Caritas zbiera,zbiera,chwali się osiągnięciami a pieniądze "idą np do Afryki" lu gdzie indziej.Jednym słowem tam gdzie nie można tego sprawzić.Druga sprawa - to Caritas jeszcze NIGDY nie rozliczył się z akcji,nie podano jaką kwotę zebrano,nie podano kogo wspomagano i w jakiej kwocie.
  Dla przykładu Owsiak zawsze rozlicza sie z pieniędzy akcji,podawane są szczeguły i kwoty,a Caritas zawsze milczy jak zabity.Pamiętam akcję Caritasu z zamojszczyzny gdzie zbierano pieniądze na łazienkę dla kalekiego chłopca którego mażeniem były nie kończyny których nie posiadał - ale łazienka z ubikacją.Tamtejszy pleban udostępnił konto parafialno-caritasowe.W efekcie matka chłopca dostała "ochłapy",natomiast lwią część uzyskanych pieniędzy zwędził zachłanny ksiądz.No i co również dziwne - jeśli jakaś instytucja wyższego czy niższego szczebla podejmuje jakieś akcje pomocowe (choćby zbiórki na powodzian),to Caritas udostępnia łaskawie swoje konto,ale później nie wiadomo ile pieniędzy wpłynęło na konto.
  Reasumując:uważam że Caraitas to taka sama "uczciwa" firma jak Amber Goold,SKOKi czy inne oszukańcze firmy finansowe.Caritasu nikt nie śmie ruszyć.Kleru kat.również.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  bzdura

  JA, (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  No tak w tym kraju tylko Owsiak ma monopol na pomaganie. Inni nie mają wręcz prawa tego robić.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  berecik moherowy w główkę ciśnie?

  tacowy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Czy ja napisałem,że Owsiak ma monopol?Nic takiego nie imputuję.Napisałem tylko,że Owsiak (ze swoją orkiestrą-tępiony przez kościół) z roku na rok rozlicza się co do złotówki (chociaż kościółkowi...rozwiń całość

  Czy ja napisałem,że Owsiak ma monopol?Nic takiego nie imputuję.Napisałem tylko,że Owsiak (ze swoją orkiestrą-tępiony przez kościół) z roku na rok rozlicza się co do złotówki (chociaż kościółkowi twierdzą że cośtam cośtam kombinuje),ale przez ileś tam lat żadne organa ścigania czy inne kontrolne nie udowodniły mu przekrętów.Natomiast odwrotnie ma się do Caritasu.Tam organa kontrolne czy organa ścigania umywają ręce i nie kontrolują aby nie wykazać nieuczciwości Caritasu spod sztandarów kościółkowych)
  Reasumując:nie wybielam Owsiaka ze swoimi grajkami,w przeciwieństwie do oczerniania czarnych charytatywnych społeczników.Nie chciałem,ale muszę napisać,że kościół oszukuje państwo (w tym podatników),dokonuje różnych przekrętów dla pozyskania jaknajwięcej pieniędzy (komisje majątkowe,tace,zbiórki do puszek,zwroty z nawiązką za "zagrabione" mienie koscielne).Zastanawiam się,jak biedny polski kosciół dorobił się tak ogromnego majatku który to uwłaszczyła wstrętna "komuna"
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Do Ja

  kuba (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  Każdy ma prawo,tylko niech robi to uczciwie-wykaże jaką kwotę zebrał i niech się z niej rozliczy publicznie.Jeżeli chcą wspomóc dokończenie budowy,to nich podadzą konto centrum i kto zechce wspomóc...rozwiń całość

  Każdy ma prawo,tylko niech robi to uczciwie-wykaże jaką kwotę zebrał i niech się z niej rozliczy publicznie.Jeżeli chcą wspomóc dokończenie budowy,to nich podadzą konto centrum i kto zechce wspomóc to wspomoże a nie zbieranie pieniążków i nie wiadomo co się dalej z nimi stało.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  synku

  twister (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  nie masz pojecia o czym piszesz w tvn tego nie powiedzą

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  zapraszam na budowę

  niewolnik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  po 12 godz za 1200 zł,,,,,,,,poznacie smak kapitalizmu


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  niewolnik

  Leon z (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  poprzedni system był nieludzki , co chcesz ?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo