Jedlanka: Chcieli ukraść ponad 400 metrów liny

  Jedlanka: Chcieli ukraść ponad 400 metrów liny

  SM

  Kurier Lubelski

  Kurier Lubelski

  Jedlanka: Chcieli ukraść ponad 400 metrów liny
  1/2
  przejdź do galerii

  ©SOK

  Dwaj mężczyźni próbowali ukraść ponad 400 metrów liny nośnej ze stacji w Jedlance (pow. łukowski). Po krótkim pościgu, jednego z mężczyzn zatrzymali funkcjonariusze SOK. Drugi uciekł do lasu.
  Do zdarzenia doszło w poniedziałek. - Dyspozytor pogotowia sieciowego w Siedlcach zaalarmował Posterunek SOK w Łukowie o zaniku napięcia na odcinku Jedlanka - Stoczek Łukowski. We wskazane miejsce bezzwłocznie udali się funkcjonariusze SOK - relacjonuje Piotr Stefaniuk ze Straży Ochrony Kolei w Lublinie. - Podczas patrolu zamkniętej dla celów eksploatacyjnych stacji Jedlanka, zauważyli uciekających do lasu dwóch mężczyzn. Po krótkim pościgu jednego z nich zatrzymano. To 38-letni mieszkaniec Karczewa.

  Mężczyzna miał przy sobie siedmiometrową tyczkę, na której zamocowane były nożyce do cięcia. Sprawca trafił już w ręce policji.

  - Niestety drugi z mężczyzn zbiegł i ukrył się w pobliskim lesie - dodaje Stefaniuk.

  Funkcjonariusze Policji z Komendy Powiatowej w Łukowie i Komisariatu w Stoczku Łukowskim przy wsparciu techników kryminalistycznych dokonali oględzin miejsca kradzieży. Pracownik pogotowia sieciowego w Siedlcach stwierdził kradzież 440 metrów liny nośnej.

  W lesie, w odległości ok. 50 metrów od miejsca kradzieży, odnaleziono 5 zwojów liny nośnej, czyli cały łup. Ponadto zabezpieczono narzędzia kradzieży.

  Okoliczności sprawy bada Komenda Powiatowa Policji w Łukowie. Okazuje się, że amatorzy kolejowego mienia w sposób szczególny upodobali sobie stację Jedlanka. Dziesięć dni temu doszło tam również do kradzieży elementów sieci trakcyjnej.

  - SOK przypomina, że sieć trakcyjna jest pod napięciem o wysokości - 3 000 V. Brak wyobraźni i chęć zysku mogą prowadzić do tragedii - przestrzega funkcjonariusz lubelskiej Straży Ochrony Kolei.

  Czytaj treści premium w Kurierze Lubelskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Strzelać do terrorystów,

  A (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  żadnych okoliczności łagodzących

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo