Bytovia wygrała z Dolcanem po szalonym meczu!

ŁŻ
Łukasz Boyke
Szalony pojedynek obejrzeli kibice zgromadzeni w sobotę na boisku w Bytowie. Ostatecznie stadion opuszczali jednak w dobrych nastrojach. Bytovia wygrała z Dolcanem 3:2.

Sobotni pojedynek rozpoczął się po myśli spragnionej punktów Bytovii. Już w 22. minucie spotkania gospodarze objęli prowadzenie. Była to pierwsza bramka bytowian w rundzie wiosennej. Tym samym przełamali oni niemoc po 610 minutach bez bramki. Na listę strzelców wpisał się Michał Jakóbowski.

Z prowadzenia gospodarze długo nie mogli się jednak cieszyć. Już w 31. minucie bowiem zamieszanie w polu karnym Bytovii skrzętnie wykorzystał Daniel Gołębiewski. Jak się później jednak okazało, to był dopiero początek wielkich emocji.

W 57. minucie Dolcan objął w tym meczu prowadzenie i długo je utrzymywał. Wydawało się, że piłkarze Bytovii znowu zostaną bez punktów. W ostatnich fragmentach meczu gospodarze wrzucili jednak drugi bieg. W 81. minucie do wyrównania doprowadził Artur Formella, a dwie minuty później miejscowych kibiców w szał radości wprowadził Janusz Surdykowski. Tego gracze Tomasza Kafarskiego już nie wypuścili.

Dla Bytovii było to bardzo ważne zwycięstwo. Drużyna walczy bowiem w tym sezonie o utrzymanie w I lidze.