MKS Selgros Lublin wygrał pierwszy mecz półfinału mistrzostw Polski (ZDJĘCIA)

Piłkarki ręczne MKS Selgros Lublin zrobiły kolejny krok w obronie tytułu mistrza Polski. We wtorek, podopieczne Sabiny Włodek w pierwszym meczu półfinału MP (rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw) pokonały przed własną publicznością Pogoń Baltica Szczecin 25:19 (14:12). Drugi mecz zaplanowano na środę w hali na Globusie w Lublinie.

Lubelscy kibice mieli pewne obawy przed wtorkową potyczką, ponieważ w rundzie zasadniczej zespół z portowego miasta nie przegrał z ich ulubienicami. W Szczecinie zanotowano remis, a w Lublinie dość nieoczekiwanie wygrały przyjezdne.

Początek spotkania wskazywał, że historia może się powtórzyć, chociaż to gospodynie prowadziły 3:0. Szczecinianki wykorzystały jednak słabszy okres gry lublinianek i objęły prowadzenie 5:3. Na szczęście, MKS Selgros wrócił na właściwe tory, odrabiając straty, a następnie wychodząc na prowadzenie. Po 30 minutach było 14:12 dla zespołu z Koziego Grodu.

Po zmianie stron, ton wydarzeniom na parkiecie nadawały miejscowe, które bez większych problemów pokonały przeciwniczki.

MKS Selgros Lublin – Pogoń Baltica Szczecin 25:19 (14:12)
MKS Selgros: Dzhukeva, Baranowska – Małek 8, Quintino 5, Gęga 4, Drabik 2, Mihdaliova 2, Nestsiaruk 2, Rola 1, Repelewska 1. Kary: 6 minut
Pogoń: Płaczek (6/17 – 35%), Szywerska (8/22 – 36%) – Cebula 8, Koprowska 3, Stachowska 2, Stasiak 2, Królikowska 1, Zawistowska 1, Sabała 1, Jaszczuk 1. Kary: 10 minut
Sędziowali: Jakub Pelc i Sebastian Pretzlaf z Rzeszowa