Piłkarki MKS Selgros wygrały drugi mecz i są blisko awansu do finału PGNiG Superligi

KNOW
Jakub Hereta
Piłkarki ręczne MKS Selgros Lublin w półfinale play-off PGNiG Superligi dwukrotnie pokonały w hali Globus Pogoń Szczecin.

Szczypiornistki MKS Selgros Lublin w środę po raz drugi wygrały z Pogonią Baltica Szczecin i potrzebują już tylko jednego zwycięstwa, aby awansować do finału mistrzostw Polski. Teraz jednak półfinałowa rywalizacja przenie się do Szczecina (trzeci mecz w poniedziałek).

Dzisiejsze potkanie w hali Globus miało podobny przebieg do wtorkowej potyczki. Przez kilkanaście pierwszych minut mecz był wyrównany, drużynie gości udało się nawet objąć prowadzenie 6:4. Z upływem czasu coraz większą przewagę uzyskiwały lublinianki i już na przerwę zeszły z zaliczką pięciu bramek. W drugiej połowie mistrzynie kontynuowały dobrą grę w obronie i skuteczną w ataku. Pogoń nie miała szans.