Zabójstwo w Rakowiskach: Biegli uznali, że Zuzanna M. jest...

  Zabójstwo w Rakowiskach: Biegli uznali, że Zuzanna M. jest poczytalna

  Małgorzata Szlachetka

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Zabójstwo w Rakowiskach: Biegli uznali, że Zuzanna M. jest poczytalna

  ©Małgorzata Genca/Archiwum

  Biegli lekarze psychiatrzy oraz psycholog stwierdzili, że Zuzanna M. nie jest chora psychicznie, ani upośledzona umysłowo. - Natomiast z treści opinii wynika, że podejrzana ma nieprawidłowo kształtującą się osobowość z wyraźnymi cechami narcystycznymi oraz dyssocjalnymi - poinformowała w piątek Beata Syk-Jankowska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie.
  Zabójstwo w Rakowiskach: Biegli uznali, że Zuzanna M. jest poczytalna

  ©Małgorzata Genca/Archiwum

  Do brutalnej zbrodni w Rakowiskach doszło w nocy z 12 na 13 grudnia 2014 roku. 18-letni Kamil N. i jego dziewczyna Zuzanna M. zaatakowali rodziców chłopaka, gdy ci spali. Każdemu z nich zadali po kilkanaście ciosów nożem. Para została zatrzymana kilka godzin później. Przyznali się do popełnionego czynu.

  W piątek w Prokuraturze Okręgowej w Lublinie odbyła się konferencja prasowa, na której zostały przedstawione wnioski z opinii psychiatryczno-psychologicznej dotyczącej Zuzanny M.
  Jej obserwacja trwała cztery tygodnie. Biegli z Łodzi stwierdzili, że Zuzanna M. nie jest chora psychicznie i może stanąć przed sądem. Z opinii wynika, że nastolatka była poczytalna w dniu morderstwa. - Miała pełną zdolność rozpoznania swojego czynu. Może uczestniczyć w postępowaniu karnym - powiedziała Beata Syk-Jankowska.

  7 kwietnia zakończyła się z kolei ośmiotygodniowa obserwacja Kamila N., ale opinia biegłych w tej sprawie nie wpłynęła jeszcze do prokuratury. Obserwacja podejrzanego trwała dłużej, bo biegli chcieli pogłębić diagnozę.

  - Sukcesywnie do prokuratury wpływają opinie, gotowe są wszystkie daktyloskopijne i dotyczące śladów stóp i butów na miejscu zbrodni. Około 10 maja spodziewamy się opinii dotyczących śladów genetycznych - dodaje rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

  Zabójstwo w Rakowiskach: Kamila N. i Zuzanny M. "dojrzewanie" do zbrodni

  Potwierdzają się tezy przyjęte wcześniej w śledztwie. Zuzanna M. i Kamil N. w ciągu ostatnich dni byli ponownie przesłuchiwani. Nadal przyznają się do tego, że zabili rodziców Kamila N. Tym razem nie składali dodatkowych wyjaśnień.

  Prokuratura przewiduje, że akt oskarżenia może być skierowany do sądu na początku czerwca.

  W poniedziałek przed Sądem Rejonowym w Białej Podlaskiej ma ruszyć z kolei proces, w którym Zuzanna M. ma odpowiadać za obcowanie płciowe z małoletnią i udostępnienie małoletnim narkotyków. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że Zuzanna M. i wspomniana dziewczynka mająca mniej niż 15 lat spotykały się. Drugi zarzut dotyczy dzielenia się marihuaną z nieletnimi.
  Czytaj treści premium w Kurierze Lubelskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (5)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  a mateusz k. z lubartowa niepoczytalny...

  ja (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  http://lubartow24.pl/informacje/lokalne/62523/tragedia_w_lubartowie_dziewczyna_nie_zyje,_jej_byly_chlopak_probowal_sie_zabic/

  komenty pod tekstem stare ale wszystko sie potwierdzilo

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Więzienie=relaks!

  strażnik_więzienny (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7

  Nic nie pomogą pełne nienawiści komentarze! Pójdą do więzienia, dostaną ZA DARMO!!!:wikt i opierunek, dostęp do każdego specjalisty w ciągu 24h, wszelkie możliwe lekarstwa jeśliby...rozwiń całość

  Nic nie pomogą pełne nienawiści komentarze! Pójdą do więzienia, dostaną ZA DARMO!!!:wikt i opierunek, dostęp do każdego specjalisty w ciągu 24h, wszelkie możliwe lekarstwa jeśliby zachorowali...,TV, internet. Pozdrowienia dla emerytów umierających w szpitalnych poczekalniach!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Taa

  MIke (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 3

  To cztery tygodnie musieli na nią patrzeć żeby dowiedzieć się ze ma nie równo pod sufitem?.. jestem pełen uznania..

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Krzesło elektryczne

  House (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 2

  I tyle w temacie


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  prąd drogi

  olo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 2

  ...albo strzał kontrolny w potylice ...nabój kosztuje tylko 2,5 zł.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo