Żurawie 2015: Nominowani w kategorii "Słowo"

  Żurawie 2015: Nominowani w kategorii "Słowo"

  sh

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Arkadiusz Grochot
  1/4
  przejdź do galerii

  Arkadiusz Grochot ©materiały organizatora

  Znamy już pełną listę nominowanych do nagrody kulturalnej „Żurawie”. Sylwetki laureatów będziemy prezentować w kolejnych wydaniach „Kuriera“.
  „Żurawie” jak co roku nagradzają młodych (między 18. a 30. rokiem życia) twórców i animatorów kultury. Tradycyjnie konkursowe kategorie to „Słowo”, „Obraz”, „Dźwięk” i „Animator kultury”.

  Zgłoszenia do „Żurawi” odbywają się oddolnie, za pomocą formularza internetowego. Organizatorzy wybierają spośród nich najciekawsze sylwetki młodej lubelskiej kultury. Finalistów poznamy 8 maja podczas uroczystej gali w Radiu Lublin. Wybierze ich jury złożone z zasłużonych działaczy kultury. Każdy z nagrodzonych otrzyma nagrodę w wysokości 2 tys. zł i statuetkę. Dzisiaj prezentujemy nominowanych w kategorii „Słowo”.


  Arkadiusz Grochot

  Absolwent polonistyki UMCS, pochodzi z Milanowa. Autor sztuk teatralnych, filmów krótkometrażowych, spektakli dla dzieci, scenariuszy teledysków, reklam, krótkich animacji oraz dialogów do gier komputerowych. Jego sztuka „Eszelon. Życie na bocznicy” znalazła się w półfinale Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej w 2014 r. i została opublikowana w miesięczniku „Dialog” . W 2013 r. we Wrocławskim Teatrze Lalek odbyło się czytanie performatywne jego scenariusza dla dzieci pt.: „Baśń o Słońcu i Księżycu”.

  Rafał Rutkowski
  Poeta. Absolwent filologii polskiej i kulturoznawstwa na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Wiersze publikował m.in. w „Odrze”, „Zeszytach Poetyckich”, „Akcencie”. Laureat projektu Połów 2013, finalista OKP „O granitową strzałę” 2014. Jeden ze zwycięzców konkursu „Autoportret Jesieni” w Krotoszynie. Zwycięzca wielu konkursów jednego wiersza oraz slamów. Uczestnik najważniejszych festiwali literackich w kraju. Prowadzi cykl spotkań poetyckich „Przystanek poetów” w Centrum Kultury.

  Jan Tuźnik
  Aktor, radiowiec, pedagog teatru, wolny strzelec. Absolwent Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej w Białymstoku. Przez trzy lata współpracował z Teatrem Wierszalin z Supraśla. Obecnie działa w Czytelni Dramatu Centrum Kultury w Lublinie oraz w Pracowni Sztuczka. Wydawca Wydarzeń w Akademickim Radiu Centrum, gdzie pracuje od 2014 roku. Wieloletni instruktor teatralny, który pracuje ze wszystkimi grupami wiekowymi.

  Czytaj treści premium w Kurierze Lubelskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nagroda

  wladek z Krużewnik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  nagroda dla Bronka"Bul"Komoruskiego należy mu się za elokwencję, inteligencję i wykształcenie...a i za syna cwaniaczka

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo