Katarzyna Łopata w Teatrze Starym: Osiecka z wierszy i...

  Katarzyna Łopata w Teatrze Starym: Osiecka z wierszy i listów

  Jacek Słowik

  Kurier Lubelski

  Kurier Lubelski

  Lublinianka, laureatka wielu muzycznych nagród, lubi jazz i poezję śpiewaną. Katarzyna Łopata wystąpi w środę w Teatrze Starym w programie "Osiecka".
  "Osiecka" to drugi solowy krążek przygotowany przez lubliniankę. Pierwszy, zatytułowany "Porysujemy?", wydała w 2013 r. Od dwóch lat, razem z sześcioma kolegami, Katarzyna tworzy zespół Trzy na Cztery. Grupa porusza się w klimatach jazzu z domieszką funku i soulu.

  - Przygoda z twórczością Agnieszki Osieckiej zaczęła się blisko dwa lata temu, kiedy w moje ręce wpadły "Listy na wyczerpanym papierze", które pisali do siebie Agnieszka Osiecka i Jeremi Przybora - opowiada Katarzyna Łopata.


  Jak mówi, książka ją zachwyciła. - Kupiliśmy dwa ogromne zbiory poezji Osieckiej, zaczęliśmy czytać i wybierać teksty - dodaje artystka.

  Na płycie znajdzie się osiem utworów, które mówią o uczuciach towarzyszących zakochaniu. Wszystkich, którzy sądzą, że będzie to ckliwa i romantyczna podróż w głąb kobiecego serca, uspokajamy, to są piosenki z charakterem.

  Koncert w Teatrze Starym przy ul. Jezuickiej 18 zacznie się o godz. 19, bilety 10-30 złotych.  Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową.
  Zapisz się do newslettera!  Czytaj treści premium w Kurierze Lubelskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kto.

  Blob. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Ale kto to w ogóle jest?Czy ktoś ją zna?Czy ona się może obnaży w czasie spektaklu?A jeżeli nie to dlaczego?Szpetna jest,czy co?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo