Górnik Łęczna wygrał ważny mecz. W Kielcach pokonał Koronę 3:1

DH
Lukasz Kaczanowski/Polska Press
Piłkarze Górnika Łęczna szybko otrząsnęli się po porażce z Cracovią i pokonali na wyjeździe w dobrym stylu Koronę Kielce 3:1.

Górnik Łęczna w niepodobnym do siebie stylu punktuje na wyjeździe. To drugie wyjazdowe zwycięstwo łęcznian z rzędu. W bieżącym sezonie taka passa jeszcze im się nie przytrafiła.

Trener Szatałow desygnując skład zaskoczył. Z powodu kontuzji nie mógł skorzystać z usług Łukasza Mierzejewskiego i Patrika Mraza, co zrobiło miejsce dla powracającego Tomislava Bożicia. Ponadto w jedenastce po raz pierwszy od października znalazł się Radosław Pruchnik. Od pierwszej minuty zagrali też Shpetim Hasani i Veljko Nikitović.

Obaj spłacili powierzony kredyt zaufania. Hasani już w drugiej minucie otworzył wynik spotkania. "Velo" jeszcze w pierwszej połowie uspokoił sytuację na boisku strzelając pierwszą od marca 2007 roku bramkę w ekstraklasie. Choć Jacek Kiełb zdołał nawiązać kontakt, sytuację zdołał wyjaśnić po znakomitej kontrze Fedor Cernych.

Dla Cernycha to 11 gol w lidze, tym samym Litwin dogonił dorobkiem strzeleckim w barwach Górnika w ekstraklasie Sebastiana Szałachowskiego i Andrzeja Kubicę.

Górnik dzięki trzem punktom utrzymał dystans nad strefą spadkową. W sobotę łęcznianie zagrają z kolejnym głównym kandydatem do relegacji, Zawiszą Bydgoszcz.