Archiwum Państwowe w Lublinie rozpoczęło drugi etap remontu

  Archiwum Państwowe w Lublinie rozpoczęło drugi etap remontu

  Małgorzata Szlachetka

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  To drugi etap remontu Archiwum Państwowego. Po zakończeniu prac bardziej dostępny będzie dziedziniec, z ławkami i zielenią w donicach.
  Remont elewacji APL ma się zakończyć do końca października

  Remont elewacji APL ma się zakończyć do końca października ©Anna Kurkiewicz

  Rusztowania zostały rozstawione przy elewacji gmachu Archiwum Państwowego w Lublinie, od strony placu Katedralnego. Z powodu remontu niedostępne jest główne wejście, pracownicy i goście APL wchodzą innym, od strony ulicy Jezuickiej.

  To już druga część remontu, kosztującego w sumie około 1,3 mln zł. Ma potrwać do końca października. O efekcie pierwszego etapu prac można się przekonać idąc ulicą Jezuicką. Widoczna z tej strony elewacja jest już odnowiona, została pomalowana w odcieniu ciepłego beżu.

  Trwający obecnie remont obejmie także wewnętrzy i zazwyczaj zamknięty dziedziniec Archiwum Państwowego.

  - Cementowe płyty z dziedzińca zastąpimy granitowymi. Postawimy też ławeczki i rośliny w donicach oraz zamontujemy iluminację - zapowiada Piotr Dymmel, dyrektor Archiwum Państwowego w Lublinie.

  - Chcemy, żeby po remoncie nasz dziedziniec był bardziej dostępny niż obecnie. Poza miesiącami zimowymi będzie otwierany, oczywiście w godzinach pracy archiwum - dodaje dyrektor Dymmel.

  Na odnowionym dziedzińcu nie będzie za to stolików kawiarnianych, w przeciwieństwie np. do dziedzińca Zamku Lubelskiego.

  - Na to mamy za mało miejsca - odpowiada szef APL.  Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową.
  Zapisz się do newslettera!
  Komentarze (5)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Może lepiej

  Neron (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  go nie otwierać, bo jak będą ławeczki, to zaraz przyjdą miłośnicy ławeczek z Placu Katedralnego...

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  APL

  Archiw (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4

  W końcu remont! Przy odnowionej Katedrze i Bramie Trynitarskiej, archiwum zostało jak ubodzy krewni. Super, że AP doczekało się funduszy na upragniony remont.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wybierzmy Polskę!

  Ala (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 5

  Kochani! W niedzielę wybieramy Opiekuna naszego kraju. Kocham Polskę i pragnę aby żyło się nam w niej lepiej. Boli mnie każda dziura w chodniku czy ulicy. Każdy śmieć rzucony na pobocze. Boli...rozwiń całość

  Kochani! W niedzielę wybieramy Opiekuna naszego kraju. Kocham Polskę i pragnę aby żyło się nam w niej lepiej. Boli mnie każda dziura w chodniku czy ulicy. Każdy śmieć rzucony na pobocze. Boli nienawiść i niekompetencja tych, których wybraliśmy, bo zaufaliśmy im, że będą o nas, dzieci swojego domu, dbać i robić wszystko aby żyło nam się coraz lepiej. Z taką nadzieją wchodziliśmy w tę, jak nie do końca okazało się wolność i demokrację. Drodzy moi! Polska, to jest nasz dom! Nie pozwalajmy sobie na zaśmiecanie go i opluwanie! Nasza Ojczyzna należy do nas. My jesteśmy jej lokatorami i nie pozwalajmy na hańbienie naszego domu. Powiedzmy DOŚĆ, tym, którzy dbają tylko o swoje własne kieszenie, a NAS, NARÓD mają za parobków, którzy zasilają ich konta. W niedzielę 24 maja mamy szansę wygrać bój o NASZA Ojczyznę! Bo, JESZCZE POLSKA NIE ZGINĘŁA, KIEDY MY ŻYJEMY!!!!zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wybierzmy Dudę tzn dyktaturę Watykanu?

  Polak (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

  Poczytaj koleżanko historię i analizuj. Czuję się Polakiem i na rzecz mojej Ojczyzny pracuję, odprowadzam podatki i wychowuję dzieci w patriotycznym duchu. Jednakowoż wiem, że Duda to Kaczyński i...rozwiń całość

  Poczytaj koleżanko historię i analizuj. Czuję się Polakiem i na rzecz mojej Ojczyzny pracuję, odprowadzam podatki i wychowuję dzieci w patriotycznym duchu. Jednakowoż wiem, że Duda to Kaczyński i wszyscy czarni za nimi. Czyli kolejny rozbiór Polski na rzecz Watykanu tym razem. Nigdy nie oddam głosu na czarnych, chociaż o Bronku ksywa prezydent, zdanie mamy podobne... Pozdrawiam i radzę odnieść się do przesłanek historycznych. Powiem tak - pogońmy czarnych razem z Kaczorem z naszego kraju. Dopiero Polska zostanie oddana Polakom. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A to lubelskie Arciwum Państwowe nie mieści się w Bramie Grodzkiej i jego dyrektorem nie jest...

  Logicznie analizując (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 2

  Pietrasiewicz ?
  Przecież to tam po całą swoją wiedzę historyczną gania Kurierek Lubelski .Po cholerę mnożyć instytucje których zakres działania się pokrywa ?
  Poza tym jeżeli w tym archiwum w...rozwiń całość

  Pietrasiewicz ?
  Przecież to tam po całą swoją wiedzę historyczną gania Kurierek Lubelski .Po cholerę mnożyć instytucje których zakres działania się pokrywa ?
  Poza tym jeżeli w tym archiwum w Bramie Grodzkiej napiszą że AK mordowała Żydów a w tym przy Jezuickiej że nie- to jak sądzicie jaką treść opublikuje Szlachetka albo Dunajska żeby się nie narazić swoim mocodawcom i która wiadomość wtedy będzie tą "zgodną z oficjalną narracją" ?zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo