Wypowiedzi trenerów po meczu Korona Kielce – Górnik Łęczna

Piłkarze Górnika Łęczna wygrywając we wtorek z Koroną w Kielcach 3:1, zrobili krok w kierunku utrzymania się w T-Mobile Ekstraklasie. Zapraszamy do przeczytania wypowiedzi obydwu trenerów. A już w piątek (godz. 18) Górnik zmierzy się na wyjeździe z Zawiszą Bydgoszcz.

Jurij Szatałow (trener Górnika Łęczna): Cieszymy się. To dla nas bardzo ważne trzy punkty, które wywozimy z Kielc. Trudno nam było przyjąć tę ostatnią porażkę u siebie. Założyliśmy jednak, że podnosimy głowy do góry i walczymy dalej. Dlatego słowa uznania dla chłopaków, którzy się nie załamali i pokazali, że potrafią wywalczyć trzy punkty na wyjeździe i tym bardziej zdobyć trzy bramki.

Jarosław Wielgus (asystent pierwszego trenera Korony Kielce, zastępujący zawieszonego Ryszarda Tarasiewicza): Przebieg dzisiejszego spotkania ustawiła już pierwsza minuta. Bramka stracona po rzucie rożnym utrudniła nam realizację założeń taktycznych. Chcieliśmy zdominować zespół Górnika, a już w pierwszej sytuacji dostaliśmy bramkę. Przy wyniku 2:0 dla rywala i bramce Jacka Kiełba mieliśmy jeszcze piętnaście minut na odrobienie strat. Niestety kolejny błąd naszej obrony i gol na 3:1. To było zasłużone zwycięstwo Górnika.