Siatkówka plażowa: Drugie zwycięstwo Kingi Kołosińskiej i Moniki Brzostek na MŚ

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Przemyslaw Swiderski
Kinga Kołosińska i Monika Brzostek (obie AZS UMCS TPS Lublin) w swoim drugim meczu na mistrzostwach świata w siatkówce plażowej pokonały Marokanki Ikram Ettayfi i Siad Mahassin 2:0 (21:8, 21:10) i zapewniły sobie awans do 1/16 finału. Wcześniej w Holandii biało-czerwone pokonały w dwóch setach faworyzowane Kanadyjki Jamie Broder i Kristinę Valjs.

Pierwsza partia potyczki z Marokankami należała do lublinianek. Szybko osiągnęły one dużą przewagę, którą systematycznie powiększały. Ostatecznie, Polski wygrały seta do 8. Drugi set także bez historii. Polski dominowały na boisku i zwyciężyły do 10.

We wtorek Kołosińska z Brzostek będą walczyły o pierwsze miejsce w grupie z reprezentantkami Czech - Kristiną Kolocovą i Marketą Slukovą, które również są niepokonane.