Kinga Kołosińska i Monika Brzostek odpadły w 1/16 finału mistrzostw świata

Monika Brzostek i Kinga Kołosińska
Monika Brzostek i Kinga Kołosińska Sylwia Dąbrowa/Polskapresse
Kinga Kołosińska i Monika Brzostek (obie AZS UMCS TPS Lublin) marzyły o awansie do ćwierćfinału podczas rozgrywanych w Holandii mistrzostwach świata w siatkówce plażowej. Biało-czerwone wygrały wszystkie trzy spotkania grupowe, ale w dzisiejszym meczu 1/16 uległy Amerykankom Lauren Fendrick-Brooke Sweat, mimo, że wygrały pierwszego seta. Polki odpadły z czempionatu.

Pierwsza partia środowej potyczki była bardzo wyrównana. O wszystkim zadecydowała dramatyczna końcówka, w której obie strony miały piłki setowe. Więcej nerwów i opanowania wykazały Polki i to one zwyciężyły 24:22.

Drugi set to zdecydowana przewaga Amerykanek, które prowadziły nawet 10:2. Kołosińska i Brzostek odrobiły kilka punktów, ale na więcej nie było je stać i uległy rywalkom 8:21.

O wszystkim miała zadecydować trzecia partia spotkania. Fendrick i Brooke wypracowały sobie kilka oczek przewagi i nie pozwoliły Polkom odrobić strat. Ostatecznie lublinianki przegrały 10:15 i cały mecz 1:2.

Kinga Kołosińska-Monika Brzostek – Lauren Fendrick-Brooke Sweat 1:2 (24:22, 8:21, 10:15)