Menu Region

Nowe biurowce i hotel powstaną w okolicy ul. Jana Pawła II

Nowe biurowce i hotel powstaną w okolicy ul. Jana Pawła II

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Kurier Lubelski

KOS

Prześlij Drukuj
Mniejsza czcionka Większa czcionka
Już niedługo teren u zbiegu ul. Jana Pawła II i Armii Krajowej na Czubach zmieni się nie do poznania. Pierwsza budowa ruszyła. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pojawią się tam cztery nowe obiekty.
Pierwszy to biurowiec "Hanski Office Center". Inwestorem jest firma Hanski Sp. Z.o.o. Obiekt ma mieć 6 kondygnacji oraz parking podziemny. Na 4 kondygnacjach mieścić się mają biura, na 2 - pomieszczenia usługowo-handlowe. - Część powierzchni w biurowcu została już wynajęta - informuje Agnieszka Piątek, prezes zarządu firmy Hanski. - Budynek ma być gotowy na III kwartał 2012 r.

Wkrótce rozpoczęcie robót planuje inny inwestor, firma Karczma Lubelska Sp.
Z.o. o. - Będzie to obiekt usługowo-handlowo-biurowy - informuje Dariusz Pastuszak, szef firmy. - Będzie miał dwie naziemne kondygnacje i podziemny parking. Całość ma mieć ponad 5,7 tys. mkw. (z czego 2,3 tys. przypada na parking).

Na jednej kondygnacji znajdzie się miejsce dla spożywczej sieci handlowej. W obiekcie najprawdopodobniej będą się mieścić również m.in. gabinety lekarskie. Inwestor w ramach umowy z urzędem miasta zobowiązał się również do budowy odcinka ulicy Matki Teresy z Kalkuty.

Kolejna inwestycja, która również znaleźć ma się na tym terenie to hotel. - W tej chwili kompletujemy dokumentację i w najbliższym czasie wystąpimy do urzędu miasta o uzyskanie pozwolenia na budowę - informuje Joanna Starszewska, współwłaścicielka firmy "Hotele Podolska i Spółka". - Jeśli wszystko pójdzie sprawnie, budowa mogłaby się rozpocząć jeszcze we wrześniu tego roku.

Kolejna firma, która przymierza się do inwestycji przy Jana Pawła to "Mak Dom". Chodzi o teren wzdłuż bloków przy ul. Jutrzenki. Spółka chce dokończyć budowę przerwaną ponad 10 lat temu. - Musimy dokonać zmian w projekcie - mówi Witold Woliński, dyrektor oddziału Mak Dom. - Rozważamy, czy nie zmienić przeznaczenia tego obiektu (projektowany był jako biurowiec).

Zobacz także:
=> Będą kolejne inwestycje w parku Czuby
=> Fundusze europejskie ratują miejskie inwestycje
=> Lublin bardzo mało inwestuje

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.