Beatyfikacja Jana Pawła II (RELACJA NA ŻYWO, ZDJĘCIA)

Beatyfikacja Jana Pawła II (RELACJA NA ŻYWO, ZDJĘCIA)

RED, EP, PAP

Kurier Lubelski

Aktualizacja:

Kurier Lubelski

Beatyfikacja Jana Pawła II (RELACJA NA ŻYWO, ZDJĘCIA)
1/32
przejdź do galerii
Dziś beatyfikacja Jana Pawła II. Na uroczystości do Rzymu pojechały tysiące pielgrzymów, także tych z Polski. Wielu lublinian śledziło uroczystości na telebimach ustawionych przed kościołem św. Rodziny.
Godz. 13.00
W kościele św. Rodziny, po zakończonej transmisji beatyfikacji, rozpoczęła się msza św. Kościół jest wypełniony po brzegi.

Godz. 12.50
Po modlitwie Anioł Pański dzieci zebrane przed kościołem św. Rodziny w Lublinie wysłały swoją "Pocztę do Nieba", Były to karteczki z opisem przeżyć związanych z beatyfikacją, a także różne prośby. Do liścików były przyczepione kolorowe baloniki. Dziesiątki balonów poleciały w jednej chwili do góry. Na każdym liściku była też prośba: Jeśli znalazłeś mój list, proszę odpisz.

Hymn do błogosławionego Jana Pawła II


Godz.
12.48

Papież kieruje się w stronę Bazyliki św. Piotra, gdzie jest trumna ze szczątkami Jana Pawła II. Tam odda hołd błogosławionemu.

Ojciec Święty Benedykt XVI uklęknął przed trumną i modli się w skupieniu. Przed trumną będą też mogli pokłonić się wierni. W ten sposób zakończyła się uroczysta msza beatyfikacyjna.

Godz. 12.43
Na zakończenie mszy św. Benedykt XVI udzielił błogosławieństwa wiernym zebranym na Placu św. Piotra. Chór śpiewa hymn do błogosławionego Jana Pawła II.Godz. 12.30
Papież Benedykt XVI pozdrawia przybyłych - pozdrowienia kieruje do zebranych w różnych językach.

Godz. 12.10
Na Placu św. Piotra trwa msza beatyfikacyjna. Wierni śpiewają modlitwę Ojcze nasz. Przekazują sobie znak pokoju. Duchowni rozdają komunię św.

Godz. 11.20
W homilii wygłoszonej prawie w całości po włosku Benedykt XVI powiedział: - Już sześć lat minęło od dnia, w którym zebraliśmy się na tym Placu, aby celebrować pogrzeb papieża Jana Pawła II. Ból utraty był głęboki, ale jeszcze większe było poczucie jakiejś ogromnej łaski, która otaczała Rzym i cały świat: łaski, która była owocem całego życia mojego ukochanego poprzednika, a szczególnie jego świadectwa w cierpieniu. Już tamtego dnia czuliśmy unosząca się woń świętości, a Lud Boży na różne sposoby okazywał swoją cześć dla Jana Pawła II.

Godz. 11.10
Z całą rodziną do kościoła św. Rodziny przyszedł Wojciech Madura. - To dla mnie ważny dzień, przecież tak długo czekaliśmy na beatyfikację - tłumaczy. - Myślę, że możemy być dumni z życia papieża. Ludzie, którzy się teraz narodzą mogą żałować, że nie żyli w tych czasach co my.
Jego synek Patryk wziął ze sobą list, który po transmisji z Watykanu zostanie razem z kartkami od innych dzieci przyczepiony do balonika i wysłany "Pocztą do Nieba".

Godz. 10.40
Relikwiarz w kształcie gałązki oliwnej jest niesiony do ołtarza. W relikwiarzu są ampułki z krwią papieża Jana Pawła II. W Watykanie jest też przygotowany drugi relikwiarz w kształcie księgi Ewangelii. Wierni biją brawo, machają radośnie flagami.

Godz. 10. 37
Benedykt XVI wypowiada formułę beatyfikacji: - Spełniając pragnienie naszego brata Agostino kardynała Valliniego, naszego wikariusza generalnego dla diecezji Rzymu, wielu innych braci w episkopacie oraz licznych wiernych, po zasięgnięciu opinii Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych naszą władzą apostolską zgadzamy się, aby Czcigodny Sługa Boży Jan Paweł II, papież, od tej chwili nazywany był błogosławionym, a jego święto obchodzone mogło być w miejscach i zgodnie z regułami ustalonymi przez prawo 22 października każdego roku. W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

Po wygłoszeniu przez papieża Benedykta XVI formuły beatyfikacji Jana Pawła II, na fasadzie bazyliki watykańskiej odsłonięto portret błogosławionego.

Godz. 10. 20
W tej chwili kardynał Vallini prezentuje sylwetkę Jana Pawła II.

Godz. 10.15
W parafii św. Rodziny na Czubach wierni oglądają transmisję na 3 telebimach, jeden z nich jest ustawiony w samym kościele. Wiernych powitał proboszcz parafii ks. Jurak: - To wspaniałe, że razem będziemy przeżywać to niezwykłe wydarzenie - powiedział. Do kościoła przychodzą kolejni wierni. Przed świątynią są jeszcze wolne miejsca siedzące.

Trasmisja online z uroczystości beatyfikacyjnych


Watch live streaming video from slspecial at livestream.com


Godz. 10.05
Na Plac św. Piotra wjeżdża papież Benedykt XVI, który wita się z wiernymi. Wśród duchownych jest m.in. kardynał Stanisław Dziwisz i kardynał Franciszek Macharski.

Godz. 10.00
Rozpoczynają się uroczystości beatyfikacyjne. Wcześniej wierni zebrani na Placu św. Piotra odmówili Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Chór śpiewa: "Ty jesteś Piotr opoka".

Do Rzymu przybyły setki tysięcy osób z całego świata. W uroczystościach uczestniczą też oficjalne delegacje ze wszystkich kontynentów, jest i prezydent Polski Bronisław Komorowski.

Godz. 9.00
Od godziny 9.30 na telebimach ustawionych przed kościołem św. Rodziny na Czubach w Lublinie wierni będą mogli oglądać transmisję uroczystości beatyfikacyjnych. Tu odbędą się główne uroczystości w Lublinie. W południe odmówią modlitwę Anioł Pański. Dzieci wezmą udział w zabawie "Poczta do nieba". O godz. 18 bp Ryszard Karpiński odprawi mszę św. dziękczynną. O godz. 19.30 rozpocznie się koncert ku czci Jana Pawła II. Wystąpią mezzosopranistka Małgorzata Walewska i Robert Grudzień, wirtuoz organów. Poezję Karola Wojtyły czytać będzie Włodzimierz Wiszniewski. O godz. 21 rozpocznie się majówka. Na jej zakończenie młodzież zapali świece wzdłuż ul. Jana Pawła II.

Godz. 8.30
Zanim rozpocznie się msza, zamknięta trumna ze szczątkami Jana Pawła II, wyjęta w piątek z grobu w Grotach Watykańskich i ustawiona przed grobem świętego Piotra, zostanie przeniesiona do bazyliki. Zostanie umieszczona przed Ołtarzem Konfesji. Mszę koncelebrować będą z papieżem kardynałowie oraz jeden tylko arcybiskup - Mieczysław Mokrzycki ze Lwowa. Uczyniono dla niego wyjątek jako dla byłego sekretarza polskiego papieża.

Godz. 8.00
Uroczystości beatyfikacyjne rozpoczną się o godz. 10. na rzymskim Placu świętego Piotra. W tym roku 1 maja maja przypada święto Miłosierdzia Bożego, które ustanowił Jan Paweł II. Mszę poprzedzi rozpoczynające się o 9.00 godzinne przygotowanie do liturgii, podczas którego odmówiona zostanie Koronka do Miłosierdzia Bożego, wprowadzona przez świętą Faustynę Kowalską. Modlitwy zakończy pieśń "Jezu, ufam Tobie".


Przeczytaj więcej:
=> Beatyfikacja JP II: Uroczystości w Lublinie i regionie
=> Beatyfikacja Jana Pawła II: Modlitwa na dziedzińcu KUL
=> Lublin: Transmisja z beatyfikacji Jana Pawła II na telebimie
=> Lublin chce mieć relikwie Jana Pawła II
=> Wyjazdy do Rzymu na beatyfikację Jana Pawła II

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Rzygam

S (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 324 / 202

Nie dobrze mi się robi od tej bałwochwalczej beatyfikacji

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Beatyfikacja

keram (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 338 / 212

Ludzie cud widzialem w Watykanie!! Kwasniewski byl tam i trzezwy byl!!!

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Do Redakcji Kuriera

Mirek z Lublina (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 338 / 196

Przepraszam za zamieszanie, umiescilem komentarz w innym artykule a ze dzis co drugi artykul jest o beatyfikacji to nie zauwazylem. Jak juz tu jestem to chcialem zapytac dlaczego nie ma w mediach...rozwiń całość

Przepraszam za zamieszanie, umiescilem komentarz w innym artykule a ze dzis co drugi artykul jest o beatyfikacji to nie zauwazylem. Jak juz tu jestem to chcialem zapytac dlaczego nie ma w mediach informacji o swiecie pracy ktore dzisiaj jest obchodzone ? Pozdrawiam .zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Do Pana Mirka

Kurier Lubelski

Zgłoś naruszenie treści / 327 / 212

Żaden komentarz pod tym tekstem NIE ZOSTAŁ USUNIĘTY. Być może nie opublikował go Pan. Jest kilka komentarzy o 1 maja i - jak widać - pozostały, np. komentarz pani Ewy z pytaniem o 1 maja. Prosimy...rozwiń całość

Żaden komentarz pod tym tekstem NIE ZOSTAŁ USUNIĘTY. Być może nie opublikował go Pan. Jest kilka komentarzy o 1 maja i - jak widać - pozostały, np. komentarz pani Ewy z pytaniem o 1 maja. Prosimy więc ostrożniej publikować, żeby potem nie rzucać nieprawdziwych oskarżeń. zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Kurier usuwa komentarze

Mirek z Lublina (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 353 / 198

Dlaczego usunieto moj komentarz o 1 Maja. Zapytalem tylko dlaczego w mediach nie ma dzisiaj zadnych informacji o święcie Pracy, nikogo nie obrazilem ale pewnie prawda boli panie redaktorku.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

W pochodzie 1 majowym

Szpilowyhajama z Lublina (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 339 / 202

Już wyszliśmy na ulice-
pierś przy pierśi,w dłoni dłoń
Idą pracy przedownicy
do tyrbuny nogi rwią.

Sztandarowa łuna w tłumie
od szturmówek ściska łza,
serca buja równo dumnie-
taki jest...rozwiń całość

Już wyszliśmy na ulice-
pierś przy pierśi,w dłoni dłoń
Idą pracy przedownicy
do tyrbuny nogi rwią.

Sztandarowa łuna w tłumie
od szturmówek ściska łza,
serca buja równo dumnie-
taki jest zabrzański maj.

Spójrz na czele są górnicy
w pióropusza igra wiatr
kroczą dumnie w swej stolicy
bo ich trud bogaci kraj.

Niosą dzieci robociarze
wcięź ich wiecej,coraz wiecej,
widac napis na sztandarze
"DLA OJCZYZNY-MYŚL I RĘCE"

Zabrze,22 kwietnia 1980 r górnik kopal "Pstrowski" Jan Majowskzwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

A 1 Maja?

Ewa (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 337 / 196

Tak z niejakim zdziwieniem obserwuję, że żadna gazeta nawet się nie zająknie, że dzisiaj jest również święto ludzi pracy.
Mam wrażenie, że Nasz Dziennik czytam:)

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Johannes Paulus II

Szpilowyhajama z Lublina (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 326 / 229

Zanurzam oddych
w Santo Subito,
co jest sklepieniem
Bałtyku Tatr,
Królwa Polski
łzawi glebę
i ta co Smoleński
ubrali kult.
Majowa jutrzenka
wznosi Karola
Benedykt XVI
składa hołd
credo...rozwiń całość

Zanurzam oddych
w Santo Subito,
co jest sklepieniem
Bałtyku Tatr,
Królwa Polski
łzawi glebę
i ta co Smoleński
ubrali kult.
Majowa jutrzenka
wznosi Karola
Benedykt XVI
składa hołd
credo światłości
arką Wojtyły
Przekroczyć Próg Nadziei
zakłuca dzień.

Lublin,01 maj 2011 r. "Hanik" Jan Majowski

Serdecznie dziekuje Dziennikarzowi Obywatelskiemu z MM-Lublin Leszkowi Mikrutowi ze zanurzył tyn wiersz w Watykanie.zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

1 Maja Święto Ludzi Pracy

bob budowniczy (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 330 / 202

Nic nie pisza o tym tylko wszedzie papierz. Paranoja

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

relacje

lucyper (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 332 / 202

musze ogladac bajki , przez tych talibow

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

O tym się mówi

Wideo