III liga piłki nożnej: Avia Świdnik sprawdza nowych piłkarzy

KAMB
Piłkarze Avii Świdnik mają za sobą pierwszy mecz kontrolny. W Stalowej Woli zremisowali z drugoligową Stalą 2:2, a w zespole Tomasza Wojciechowskiego wystąpiło kilku testowanych zawodników i to jak na trzecią ligę o dosyć znanych w regionie nazwiskach.

W pierwszym składzie wyszli dwaj Brazylijczycy, grający ostatnio w Omedze Stary Zamość - Berin i Rafael, wystąpił Stefan Kucharzewski (ostatnio Lublinianka), Sławomir Skorupski (GKS II Bogdanka), a także Konrad Tarkowski (zawodnik KS Piaseczno, ostatnio testowany przez Wisłę Puławy).

Sam mecz nie był porywającym widowiskiem, a dopóki na murawie przebywała pierwsza jedenastka Stali, jej przewaga nie podlegała dyskusji. Bramki padły jednak dopiero w drugiej połowie. W 51. minucie wynik otworzył Wojciech Białek, były gracz Avii i Motoru, a pięć minut później na 2:0 podwyższył Daniel Radawiec. Później trener Sławomir Adamus przetasował skład, a do głosu doszli świdniczanie. Bramki zdobyli Michał Sadło i Karol Stępniewski.

- Ktoś może powiedzieć 2:2 ze Stalą na wyjeździe, więc było dobrze - mówi Tomasz Wojciechowski, trener świdniczan. - Nasza gra nie była jednak taka dobra, a wynik wyrównaliśmy, gdy w Stali grały rezerwy.

Mecz ze Stalą Stalowa Wola był dla świdniczan tylko przedsmakiem ciężkiej pracy, jaka czeka ich w tym tygodniu. W środę Avia zagra dwa mecze kontrolne (oba o godz. 17). Połowa składu sprawdzi formę drugoligowej Wisły Puławy, pozostali piłkarze zmierzą się z czwartoligową Wieniawą Lublin. Cały tydzień ponadto będzie trwał obóz dochodzeniowy, a w sobotę Avię czeka kolejny mecz.

Stal Stalowa Wola - Avia Świdnik 2:2 (0:0)

Bramki: Białek 51, Radawic 56 - Sadło 70, Stępniewski 85
Stal: Ciołek - Byrski, Wieprzęć, Żmuda, Boguszewski - Piątkowski, Skórski, Walaszczyk, Kozieł - Gęśla, Fabianowski; ponadto grali: Dydo, Demusiak, Horajecki, Radawiec, Białek, Turczyn, Tabaka, Kocój, Majowicz.
Avia: Leśniak - Paluszek (46 Stępniewski), Grzegorczyk (46 Maciejewski), Bednarek (46 Lewczuk), Kubiak (46 Rusiecki) - Kucharzewski (60 Filutowski), Jeleniewski (46 Pranagal), Berin (60 Sadło), Tarkowski - Skorupski (60 Mazurek), Rafael (46 Kasprzak).