Menu Region

Jak dostać kredyt studencki w Lublinie?

Jak dostać kredyt studencki w Lublinie?

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Kurier Lubelski

MSZ

3Komentarze Prześlij Drukuj
Jak dostać kredyt studencki w Lublinie?

(© Małgorzata Genca)

Żacy wszystkich lubelskich uczelni wyższych mogą liczyć na zaciągnięciu kredytu studenckiego. Jeśli myślisz o takiej formie pożyczki sprawdź na jakich zasadach możesz otrzymać takie dofinansowanie. Wnioski o kredyt studencki należy składać do połowy listopada.
W ubiegłym roku akademickim na zaciągnięcie kredytu studenckiego zdecydował się co szósty żak. Forma tej pożyczki jest prosta. Na konto studenta co miesiąc wpływa określona kwota, której spłacanie będzie można rozpocząć dopiero po zakończeniu nauki. Kredyty studenckie mają ułatwić wszystkim żakom czas, kiedy pilnie uczą się na Uniwersytetach, czy Politechnikach.

Sprawdź, czy dostaniesz kredyt

Na pożyczkę, szczególnie tą długoterminową może liczyć każdy student, w którego rodzinie dochód na jedną osobę nie przekracza kwoty 2100 złotych miesięcznie.
O kredyt studencki mogą starać się wszystkie osoby uczące się zarówno na uczelniach publicznych, prywatnych, czy doktoranci. Ważne jest to, aby w momencie starania się o kredyt mieć mniej niż 25 lat.

Według obowiązujących przepisów osoby, które zakwalifikują się do otrzymania kredytu będą przez okres 10 miesięcy, czyli całego roku akademickiego otrzymywać co miesiąc 600 złotych. Takie dofinansowanie można otrzymywać nawet przez 6 lat nauki.

Kiedy musimy zacząć spłacać pożyczkę? Spłata kredytu studenckiego może rozpocząć się dwa lata po zakończeniu kształcenia, a w uzasadnionych przypadkach nawet po 3 latach. Pożyczki udzielane studentom cieszą się co raz większą popularnością, bowiem banki otrzymują dofinansowanie z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a zatem kwota, którą spłaca żak jest zdecydowanie niższa niż przy komercyjnym kredycie. Prowizja banku wynosi jedynie 1,88 proc.

Jakich dokumentów potrzebujesz?

Studenci myślący o kredycie mają do połowy listopada czas na składanie wniosków. Jednak warto wcześniej przygotować wymagane dokumenty, czyli przede wszystkim ważną legitymację studencką, zaświadczenie z ZUS potwierdzające dochody wszystkich pełnoletnich domowników, a także dokumenty związane z finansowym zabezpieczeniem kredytu.

O tym, którzy studenci dostaną kredyt zdecyduje Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Resort ogłasza tą decyzję zwykle na początku grudnia.
3

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Jaka prowizja?

+33 / -45

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

KJ (gość)  •

Bank nie ma prawa pobierać prowizji od kredytu. Taką sytuację należy natychmiast zgłosić w BGK.

odpowiedzi (0)

skomentuj

ZUS potwierdza dochody ???!!!

+33 / -37

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

tom (gość)  •

ZUS potwierdza dochody ???!!!

skomentuj

Raczej Urząd Skarbowy, Zus jest od różnego rodzaju ubezpieczeń jak nazwa wskazuje :)

+26 / -32

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

aras12011990 (gość)  •

Raczej Urząd Skarbowy, Zus jest od różnego rodzaju ubezpieczeń jak nazwa wskazuje :)

odpowiedzi (0)

skomentuj