Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Lublinie powstaną trzy kolejne Orliki

KOS
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Archiwum
Felin, Kalinowszczyzna, Czechów. W tych trzech lubelskich dzielnicach w przyszłym roku Urząd Miasta chce budować kompleksy boisk "Orlik". Lublin zrezygnował z budowy "Białych Orlików".

- Chcielibyśmy, by boiska powstały przy Szkole Podstawowej nr 52 przy ul. W. Jagiełły na Felinie, przy Gimnazjum nr 2 przy ul. Lwowskiej oraz przy Szkole Podstawowej nr 43 przy ul. Śliwińskiego - informuje Beata Krzyżanowska z biura prasowego ratusza. - Złożone zostały już odpowiednie wnioski w tej sprawie.

W tej chwili w Lublinie działa już 8 takich kompleksów. Dwa kolejne są budowane (chodzi o boiska przy SP nr 29 przy ul. Wajdeloty na LSM oraz przy SP nr 6 przy ul. Czwartaków). Jeśli ratuszowi udałoby się zrealizować tegoroczne zamierzenia, pod koniec przyszłego roku w Lublinie powinno być 13 "Orlików".

- Cieszymy się, że szkoła z naszej dzielnicy znalazła się na liście placówek, przy których w przyszłym roku mogą być wybudowane te obiekty sportowe - mówi Paweł Babula, przewodniczący rady dzielnicy Kalinowszczyzna. - Bardzo długo o to zabiegaliśmy. Byłby to już nasz drugi "Orlik" (pierwszy działa przy ul. Tumidajskiego, przy ZSO nr 4 - przyp. red.). Jesteśmy jednak dużą dzielnicą, jedno boisko nie zaspokaja naszych potrzeb).

Babula podkreśla jednak, że rada dzielnicy daleka jest od euforii z powodu planów ratusza. - Wiemy, jak do tej pory przebiegała w Lublinie realizacja programu "Orlik" - tłumaczy.
Rzeczywiście, boiska, które w tym roku oddano do użytku, miały być gotowe już w roku poprzednim. A o budowie kolejnego na Felinie mówiło się już dwa lata temu. - Dlatego na prawdziwą radość z naszej strony przyjdzie jeszcze czas - wyjaśnia Babula.

Program "Moje boisko-Orlik 2012" to jednak nie tylko kompleksy, na których można pograć w piłkę nożną czy w kosza. Samorządy mogły ubiegać się również o dofinansowanie z budżetu państwa do budowy tzw. "Białych Orlików". Dzięki temu przy istniejących boiskach (lub na nich) mają być budowane lodowiska. Tym samym "Orliki" działałyby przez cały rok. Program zakłada, że korzystanie z nich, podobnie jak korzystanie ze zwykłych boisk, jest bezpłatne dla mieszkańców. Maksymalne dofinansowanie z budżetu państwa do budowy jednego lodowiska to 300 tys. zł.

- Ze względów finansowych zrezygnowaliśmy o ubieganie się o to dofinansowanie - mówi Tadeusz Dziuba, dyr. Wydz.Inwestycji i Remontów UML. - Według naszych szacunków, koszt budowy jednego lodowiska na "Orliku" wyniósłby od 700 do ok. 900 tys. zł. Nie chcieliśmy też robić konkurencji lodowiskom MOSiR-u.


Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową. Zapisz się do newslettera!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski