Siatkówka plażowa: Kinga Kołosińska i Monika Brzostek ponownie zwycięskie na ME

brak
Kinga Kołosińska i Monika Brzostek (obie AZS UMCS TPS Lublin) wygrały wszystkie mecze grupowe w trwających w austriackim Klagenfurcie mistrzostwach Europy w siatkówce plażowej. W czwartek, biało-czerwone rozstawione z numerem 11 pokonały niemiecką parę, rozstawioną z numerem szóstym Katrin Holtwick i Ilką Semmle i zajęły pierwsze miejsce w swojej grupie.

Lublinianki już wcześniej zapewniły sobie wyjście z grupy, ale stawką było pierwsze miejsce i lepsze rozstawienie w kolejnych rundach. Polki, jak i Niemki, wcześniej nie przegrały żadnego spotkania. Początek pierwszego seta był wyrównany. Jednak w pewnym momencie Kołosińska i Brzostek osiągnęły przewagę i wyszły na prowadzenie 13:8, by później systematycznie "odjeżdżać" rywalkom. Ostatecznie, pierwsza partia padła łupem Polek aż 21:11.

W drugim secie kibice byli świadkami niezwykle zaciętej batalii. Mimo, że biało-czerwone prowadziły już 10:6, przeciwniczki zdołały doprowadzić do remisu po 18. O wszystkim zadecydowała końcówka spotkania, a w niej na przewagi lepsze okazały się Niemki.

Historia powtórzyła się w decydującej o wyniku spotkania trzeciej partii. Ponownie Polski objęły prowadzenie, lecz rywali zdołały wyrównać. Przy stanie 13:13, lublinianki poprosiły o czas. Krótka przerwa bardzo je zmobilizowała i zdobyły one dwa ostatnie punkty w meczu i mogły się cieszyć z cennego zwycięstwa.

Do kolejnej fazy europejskiego czempionatu awansowały także Jagoda Gruszczyńska i Karolina Baran, które w tej samej grupie (F) co Kołosińska i Brzostek zajęły trzecie miejsce.

Cieszy również fakt, że lubelska para jest bardzo blisko wywalczenia kwalifikacji na Igrzyska Olimpijskie, które odbędą się w 2016 roku w brazylijskim Rio de Janeiro. Biało-czerwone w rankingu olimpijskim zajmują obecnie 13. miejsce, a na IO wystąpią w sumie 24 duety.

Kołosińska/Brzostek – Holtwick/Semmler 2:1 (21:11, 28:30, 15:13)