Menu Region

Sprawdź, kiedy pójdziesz na emeryturę po zmianach (TABELA)

Sprawdź, kiedy pójdziesz na emeryturę po zmianach (TABELA)

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Kurier Lubelski

EP

147Komentarzy Prześlij Drukuj
Sprawdź, kiedy pójdziesz na emeryturę po zmianach (TABELA)

Zdjęcie ilustracyjne (© Wojciech Gadomski/archiwum Polskapresse)

Premier w piątkowy exposé zapowiedział m.in. podniesienie i zrównanie wieku emerytalnego kobiet i mężczyzna. Na swojej stronie internetowej Donald Tusk umieścił tabelę w której każdy może sprawdzić, kiedy pójdzie na emeryturę, jeśli planowane zmiany wejdą w życie.
Kobiety i mężczyźni mają odchodzić na emeryturę w wieku 67 lat. Zmiany mają być wprowadzane stopniowo, począwszy od 2013 r. W przypadku mężczyzn zakończą się w 2020, a w przypadku kobiet w 2040 r.

ZOBACZ TABELĘ Z DATAMI PRZEJŚCIA NA EMERYTURY PO WPROWADZENIU PROPONOWANYCH ZMIANCodziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową.
Zapisz się do newslettera!


147

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Niewola

+17 / -11

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Jaś (gość)  •

Już się szykuję na pierwszą rocznicę wprowadzenia w polsce NIEWOLNICTWA. Będzie to za równy rok 11.05.2013

odpowiedzi (0)

skomentuj

47 letni wyrok pracy!

+16 / -9

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

anna (gość)  •

mam 55 , 5 lat i prawie 41 lat pracy poniewaz uczy łam sie i pracowałam , na emeryture pójde w czerwcu 2018 roku czyli za 6 lat bede mieć 47 lat pracy , pracuję w słuzbie zdrowia więc to bedzie emerytura głodowa teraz zarabiam 1400 zł .....wychowałam 2 dzieci zajmuję sie starszymi rodzicami ...kiedy wreszcie odpocznę ? ale ile z nas poprostu nie dozyje ale o to chodzi panie Donaldzie...prawda???

skomentuj

zwolnić miejsca pracy dla młodych my już dośc sie napracowalismy!!!

+14 / -9

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

kobieta pracujaca od 40 lat zostało jeszcze ho ho ho!!! (gość)  •


masz racje to jest granda my mamy pracować po 40 parę lat a młodzi stoja w kolejce do posredniaka!

odpowiedzi (0)

skomentuj

praca

+15 / -9

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Ewa, 56l. (gość)  •

ja też stoję w kolejce do pośredniaka, ramię w ramię z moim synem!

odpowiedzi (0)

skomentuj

wiek

+20 / -6

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

przesuwana w czasie (gość)  •

Rząd, który teraz jest u władzy, moim zdaniem już dawno powinien odejść. Czy ci wszyscy ludzie nie potrafią krytycznie spojrzeć na to co się dzisiaj w Polsce dzieje. Normalnie pracownik, który popełnia tak wielkie błędy, już dawno zostałby zwolniony z pracy, z paragrafu i na dodatek podciągnięty do odpowiedzialności karno-skarbowej. Obojętnie, gdzie nie spojrzeć, jest wszędzie źle a czasami wręcz tragicznie.
Co do podniesienia wieku emerytalnego? Niech łaskawie premier i jego wszyscy kompetentni i niekompetentni urzędnicy z różnych szczebli organizacyjnych wreszcie zobaczą jeden ważny szczegół.
Panująca szara strefa. Tam gdzie mieszkam nie ma zakładu pracy, który by rzetelnie zatrudniał pracowników i odprowadzał z tego tytułu składki publiczno-prawne. Umowy zlecenia, umowy o prace w niepełnych etatach, zatrudnianie bez umowy o pracę to wizerunki nawet firm transportowych, które zatrudniają około 100 osób. Kierowca, który jeździ po całej europie ma liście płac-wynagrodzenie minimalne a reszta jest rozliczana pod stołem.Brakuje pieniędzy w budżecie, jeżeli rząd daje przyzwolenie to właściciele firm z tego korzystają.

odpowiedzi (0)

skomentuj

wiek

+18 / -6

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

czester (gość)  •

kobiety jeszcze nie tak dawno mogłyście iść na emeryturę mając 55lat/20lat pracy....z marszu dostałyście 5lat do 60, zbliżacie się do 60 i znów wam dodali!!! a macie po 30 i więcej lat pracy!!! jak to jest???poprostu niewolnice i do tego kupa dzieciaków i magiczne 67lat...w całej unii liczy się przedewszystki lata pracy bo to one decydują ile masz forsy na koncie ..więc po co inne gadki chodzi o to żebyśmy zdechły przed terminem i tyle....

odpowiedzi (0)

skomentuj

darmowe

+15 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ewa (gość)  •

To proste wystarczy zeby wszyscy placili takie same skladki zarowno KRUS jak umowy smieciowe i beda pieniadze na emerytury.To skandal , wystarcz kupic troche ziemi placic krus i gotowe tak robi sie w konia uczciwych a rolnicy tylko placza ,czesto pracuja na umowach smieciowych a z ziemi maja drugie tyle i smieja sie z mieszczuchow . Nie trzeba byc ministrem zeby nie widziec jak to funkcjonuje.Rzad ma kobiety w wysokim powarzaniu nie zauwarza ze pracuja na dwuch lub trzech etatach PRACA na etacie ,PRACA w domu-sprzatanie,gotowanie,pranie,prasowanie,wywiadowki,zakupy,i wiele innych czynnosci ,a meszczyzna jest to praca i gazeta ,sport,telewizia i inne rozrywki i kto z kogo robi glupka mozna tak w nieskonczonosc

odpowiedzi (0)

skomentuj

wiek

+10 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

alexsa (gość)  •

niedawno wystarczyło 20lat pracy dla kobiet i 60 życia, meż.65lat i 25 lat pracy, a nagle ma być 35k/40m, i to nagle starcza tylko na częściową emeryturę 50% !!!!!to chyba jakaś kpina!!!!!i ta tabelka ...dodane dwa lata nie wiedzieć dlaczego????bo tabelka jest od 2011 roku....mówione o podwyżonym wieku w 2012 wprowadzone ma być w 2013 a lta liczą się od 2011 ciekawa teoria ....pachnie matactwem i tyle

odpowiedzi (0)

skomentuj

SKANDAL Z EMERYTURAMI

+15 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

szpadryna (gość)  •

LUDZIE URODZENI W LATACH PIĘĆDZIESIĄTYCH PODNIEŚLI I DZWIGAJĄ TEN KRAJ NON STOP , MAJĄ JUŻ
PO OK 45 LAT PRACY, I ZA TO W NAGRODĘ MUSZĄ PRACOWAĆ JESZCZE 2 LATA , ZA NIEUDOLNE RZĄDY I, BŁĘDY
POLITYKÓW ! TAK POPROSTU NIE MOŻE BYĆ, ŻEBY BEZ ŻADNEJ KONSULTACJI Z NARODEM JAKIŚ PREMIEREK
GWAŁCIŁ CAŁĄ POLSKĘ BO TAKĄ MA WIŻJE , A JA MAM WIZJĘ ŻEBY LUDZIE PRACOWALI NAWET DO 100 LAT , TO NIC NIE POMOŻE W KRAJU W KTÓRYM ZOSTAŁY SAME MARKETY ,I GOŚCI SZARA STREFA !!!
DAJCIE LUDZIOM GODNIE ZAROBIĆ , A KOMLETNIE WSZYSTKO WRÓCI DO NORMY !!!

odpowiedzi (0)

skomentuj

emerytura

+17 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Barbara (gość)  •

Panie Tusk Pan juz ma zagwarantowana emeryturę bez wzgledu na wiek
ale Pana żonie i dzieciom życze by pracoawły do 100 lat

odpowiedzi (0)

skomentuj

...tak nawiasem mówiąc

+15 / -5

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

głos nie z tego świata (gość)  •

Czy naprawdę myślicie, że podwyższając wiek emerytalny Tusk dba o nasze pełne na starość portfele? Jemu to dokładnie.... lata czy Polacy ją w ogóle będą mieć. Nasz rząd dokładnie pokazał jak zależy mu na obywatelach: bezrobocie, zapaść służby zdrowia, prawo pracy....śmiech na sali. Chodzi jak zwykle o kasę-by wziąć maluczkim nie dając nic w zamian. Doczekaliśmy się kapitalizmu, który zachodnie mocarstwa przerabiały już 150-200 lat temu. On reprezentuje głos wielkiej finansjery. W cywilizowanych państwach europejskich zwykły Kowalski się liczy a państwo nie zostawia go samego sobie......

odpowiedzi (0)

skomentuj

grunt to właściwa argumentacja

+17 / -5

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

głos nie z tego świata (gość)  •

Czy naprawdę wierzycie w zapewnienia Tuska, że podwyżka wieku emerytalnego prowadzi do zwiększenia tegoż właśnie świadczenia po uzyskaniu stosownego wieku (67 l) i tym właśnie kierował się nasz wspaniały mąż stanu wydłużając wiek emerytalny. Ludzie nie dajcie się ogłupić, od kiedy to Tuskowi bliski sercu jest los zwykłego Kowalskiego? Jemu to dokładnie ...lata... czy Kowalski będzie miał w przyszłości jakąkolwiek emeryturę czy nie. On się "troszczy' o wysokość naszych świadczeń... HA_HA_HA......chyba upadnę ze śmiechu. Jego nie obchodzi życie zwykłych ludzi, bezrobocie, zapaść służby zdrowia, fatalne prawo pracy (wszechobecne umowy śmieciowe). Skąd więc jego "wielka troska " o nasze portfele....? Chodzi jak zwykle o kasę, by wyciągnąć ile wlezie od tych mróweczek-robotnic nie dając NIC !!!!!!!!!! w zamian. Z państw europejskich to właśnie w Polsce upragniony przez większość kapitalizm przyjął najbardziej odczłowieczone i okrutne oblicze. Zachodnie mocarstwa już to przerabiały ale jakieś 150-200 lat temu........

odpowiedzi (0)

skomentuj
« 1 ... 3 5 7 ... 12 »