Siatkówka plażowa: Kinga Kołosińska i Monika Brzostek w półfinale ME!

Biało-czerwone jeszcze nigdy w historii mistrzostw Europy w siatkówce plażowej nie zdobyły medalu. Teraz przed taką szansą stanie duet Kinga Kołosińska – Monika Brzostek. W piątek, zawodniczki AZS UMCS TPS Lublin w potyczce o awans do półfinału, pokonały w austriackim Klagenfurcie szwajcarski duet Isabelle Forrer i Anouk Vergé-Dépré 2:0.

Pierwszy set ćwierćfinałowego meczu był zacięty. Jednak w pewnej chwili biało-czerwone odskoczyły na kilka punktów, prowadząc 5:3, a następnie 9:5. Następnie lublinianki odskoczyły na siedem oczek i spokojnie wygrały pierwszego seta 21:16.

Druga odsłona potyczki znów była początkowo wyrównana. Później znów, tak jak w pierwszym secie Kołosińska i Brzostek uciekły rywalkom i prowadziły nawet 18:14. Rywalki zmniejszyły straty, ale nie były w stanie wskórać nic więcej. Polki zwyciężyły 21:17 i w sobotę zmierzą się z rosyjską parą Ukołowa/Birłowa.

Kołosińska/Brzostek – Forrer/Vergé-Dépré 2:0 (21:16, 21:17)