Kinga Kołosińska i Monika Brzostek zagrają o brązowy medal ME

brak
Kinga Kołosińska i Monika Brzostek (obie AZS UMCS TPS Lublin) przegrały pierwszy mecz na odbywających się w austriackim Klagenfurcie mistrzostwach Europy w siatkówce plażowej. W półfinale, biało-czerwone musiały uznać wyższość rosyjskiej pary Evgenia Ukolova/Ekaterina Birlova. Dzisiaj (godz. 13) w pojedynku o brązowy medal, lublinianki zmierzą się z przegranymi drugiego półfinału pomiędzy Natalią Dubovcova/Dominiką Nestarcova (Słowacja) a Tanją Goricanec/Tanją Huberli (Szwajcaria).

Przed rozpoczęciem spotkania więcej szans na zwycięstwo dawano rozstawionym z numerem 9. Rosjankom. Polki, które w europejskim czempionacie są sklasyfikowane z numerem 11. nie stały jednak na straconej pozycji, ponieważ w przeszłości toczyły zażarte potyczki z tymi przeciwniczkami.

I tak samo było w pierwszym secie sobotniego spotkania, chociaż rywalkom udało się kilka razy odskoczyć na dwa punkty. Od stanu 16:16, Polki popełniły kilka błędów, bezlitośnie wykorzystanych przez Rosjanki. Biało-czerwonym nie udało się już dogonić ekipy naszych wschodnich sąsiadów i przegrały tą partię 17:21.

Druga odsłona spotkania to lekka przewaga Ukołówej i Birłowej, które prowadziły m.in. 12:9 i 16:11. Polki nie potrafiły dobrze zaatakować, w przeciwieństwie do rosyjskiego duetu. Ostatecznie, Polki przegrały tego seta 13:21.

Kołosińska/Brzostek – Ukołowa/Birłowa 0:2 (17:21, 13:21)