Pierwsza wygrana Wyższej Szkoły Społeczno-Przyrodniczej na Akademickich Mistrzostwach Europy

W niedzielę studentki Wyższej Szkoły Społeczno-Przyrodniczej uczestniczyły w inauguracji Akademickich Mistrzostw Europy WSSP
We wtorek studentki Wyższej Szkoły Społeczno-Przyrodniczej rozpoczęły rywalizację na Akademickich Mistrzostwach Europy w piłce ręcznej. Pierwszym grupowym rywalem lublinianek był niemiecki Uniwersytet w Konstanz. Zawodniczki WSSP pewnie wygrały 33:19.

Kadra lubelskiej drużyny na mistrzostwach w portugalskiej Bradze opiera się na szczypiornistkach mistrza Polski MKS Selgros. Trenerką zespołu jest Sabina Włodek, która we wtorek do wyjściowej siódemki desygnowała: Ekaterinę Dzhukevą w bramce, Joannę Drabik na kole, Karolinę Konsur i Agnieszkę Kocelę na skrzydłach oraz Martę Gęgę, Olgę Figiel i Katarzynę Kozimur na rozegraniach.

Pierwsze trafienie zadały Niemki, wykorzystując grę w przewadze, i przez kilkadziesiąt minut wynik meczu oscylował wokół remisu. Rywalki w pewnym momencie uzyskały dwubramkowe prowadzenie (7:5) i w 17 min. Sabina Włodek wzięła czas. Po krótkiej przerwie na naradę zawodniczki WSSP precyzyjniej kończyły akcje i lublinianki zaczęły powiększać swoją przewagę. W 24 min. Dagmara Nocuń podwyższyła na 13:8, a po pierwszej połowie lubelska uczelnia prowadziła 20:12.

Po kilku minutach gry w drugiej części, przewaga polskiej drużyny powiększyła się do 11 trafień (25:14) i do końca meczu nasz zespół - grając z dużą swobodą - kontrolował wynik spotkania. Ostatecznie pierwszy mecz na mistrzostwach zakończył się zwycięstwem 33:19.

Więcej emocji powinien dostarczyć środowy mecz, w którym przeciwnikiem WSSP będzie dobrze znany Uniwersytet z Tulonu. Przed rokiem lublinianki pokonały Francuzki w finale Europejskich Igrzysk Studenckich i zapewne rywalki spróbują się zrewanżować za tamtą porażkę.

– Bronimy złota sprzed roku i ponownie chcemy zdobyć mistrzostwo – zapowiada jednak Henryk Stefanek, kanclerz WSSP.
Akademickie Mistrzostwa Europy w Bradze potrwają do niedzieli, 9 sierpnia.

WSSP Lublin - Uniwersytet w Konstanz (Niemcy) 33:19 (20:12)