Zawodniczki MULKS Tomaszów Lubelski drużynowymi mistrzyniami Polski!

Drużyna MULKS Tomaszów Lubelski odniosła historyczny sukces
Drużyna MULKS Tomaszów Lubelski odniosła historyczny sukces archiwum klubu
Reprezentantki MULKS Tomaszów Lubelski wywalczyły tytuł drużynowych mistrzyń Polski w biegach narciarskich. Zawody rozegrane zostały w Wiśle-Kubalonce.

Na trasach biegowych Kubalonki tomaszowianki nie miały sobie równych, wygrywając z dość znaczną przewagą. W drużynie biegły cztery zawodniczki - każda w innej kategorii wiekowej. Zawodniczki na dwóch pierwszych zmianach miały do pokonania 2,5 kilometra stylem dowolnym, a kolejne dwie - dystans 5 kilometrów. Podopieczne trenera Waldemara Kołcuna pobiegły w składzie: Martyna Wawrzysiszyn, Katarzyna Stokfisz, Małgorzata Żółkiewska i Magdalena Czusz.

Medal srebrny zdobyły zawodniczki UMKS Marklowice: Alicja Grzybowska, Agata Warło, Sylwia Molitor i Agata Marek, natomiast brąz przypadł w udziale biegaczkom Rawy Siedlce: Małgorzacie Tarkowskiej, Annie Bieleckiej, Weronice Wyszomirskiej i Annie Starędze.

Drużynowe mistrzostwa Polski w biegach narciarskich są imprezą wznowioną po ponad 20 latach, a ostatnie miały miejsce w Zakopanem w 1987 roku. To bieg sztafetowy w którym rywalizują zawodnicy (zawodniczki) w kategoriach wiekowych junior(ka) D, junior(ka) C, junior(ka) B i junior(ka) A lub senior(ka).

Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową. Zapisz się do newslettera!