Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Lublin: Nowa przychodnia będzie dyżurować nocą

FAJ
Jacek Babicz/archiwum
Od 1 stycznia nocnej i świątecznej opieki mieszkańcom Lublina nie będzie już udzielać NZOZ Specjalistyka Czechów (al. Kompozytorów Polskich 8). Narodowy Fundusz Zdrowia wypowiedział placówce umowę. Do grona "nocnych" przychodni dołączył za to NZOZ Galen.

- Kontrakt z przychodnią na Czechowie został rozwiązany, bo placówka nie spełniała warunków zawartej z nami umowy. Kontrola, którą przeprowadziliśmy w czerwcu 2011 r. wykazała, że na miejscu nie ma (choć powinno być) laboratorium - wyjaśnia Małgorzata Bartoszek, rzeczniczka lubelskiego oddziału NFZ. - Wezwaliśmy świadczeniodawcę do usunięcia nieprawidłowości. Podczas powtórnej kontroli, która odbyła się w listopadzie, okazało się, że NZOZ nie zastosował się do naszych zaleceń - tłumaczy.

W tej sytuacji Fundusz musiał ogłosić nowy konkurs na świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Kontrakt dostała przychodnia Galen, która będzie przyjmować chorych w nowej siedzibie przy ul. Biernackiego 9.

- Bardzo się cieszymy. Nasi lekarze będą dyżurować w pomieszczeniach, które wynajmujemy w szpitalu im. Jana Bożego. Do dyspozycji mamy trzy gabinety lekarskie, gabinet zabiegowy i poczekalnie. Będziemy też korzystać ze szpitalnej pracowni RTG i laboratorium - informuje Mirosław Podgórski, lekarz, dyrektor NZOZ Galen.

Jego przychodnia przez lata udzielała wcześniej nocnej i świątecznej opieki mieszkańcom Lublina - do marca ubiegłego roku. Narodowy Fundusz Zdrowia uznał wtedy, że lepiej poradzą sobie inne placówki: NZOZ Specjalistyka Czechów, NZOZ Luna Med (ul. Nałęczowska 27) oraz Ośrodek Medyczny Dobra Medycyna Praktyczna (ul. Mełgiewska 7/9).

- Nie dostaliśmy kontraktu, bo nie mamy rentgena ani laboratorium, ale przecież nie mamy obowiązku wykonywać badań diagnostycznych. Pomagamy chorym od ponad 10 lat, a kontrakt zgarnia firma, która powstał dosłownie"przed chwilą" - skarżył się wtedy Mirosław Podgórski. Dziś stwierdza: - Odrobiliśmy lekcję. Nasi lekarze czekają na pacjentów.

- To dobra wiadomość, tym bardziej, że na ul. Biernackiego można szybko dojechać z centrum miasta. W okolicy mieszka dużo starszych osób, które mogą nagle potrzebować pomocy - uważa pani Maria, emerytka z ul. Lubartowskiej.


Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową. Zapisz się do newslettera!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski