Menu Region

Lublin: Nowa przychodnia będzie dyżurować nocą

Lublin: Nowa przychodnia będzie dyżurować nocą

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Kurier Lubelski

FAJ

5Komentarzy Prześlij Drukuj
Lublin: Nowa przychodnia będzie dyżurować nocą

(© Jacek Babicz/archiwum)

Od 1 stycznia nocnej i świątecznej opieki mieszkańcom Lublina nie będzie już udzielać NZOZ Specjalistyka Czechów (al. Kompozytorów Polskich 8). Narodowy Fundusz Zdrowia wypowiedział placówce umowę. Do grona "nocnych" przychodni dołączył za to NZOZ Galen.
- Kontrakt z przychodnią na Czechowie został rozwiązany, bo placówka nie spełniała warunków zawartej z nami umowy. Kontrola, którą przeprowadziliśmy w czerwcu 2011 r. wykazała, że na miejscu nie ma (choć powinno być) laboratorium - wyjaśnia Małgorzata Bartoszek, rzeczniczka lubelskiego oddziału NFZ. - Wezwaliśmy świadczeniodawcę do usunięcia nieprawidłowości. Podczas powtórnej kontroli, która odbyła się w listopadzie, okazało się, że NZOZ nie zastosował się do naszych zaleceń - tłumaczy.


W tej sytuacji Fundusz musiał ogłosić nowy konkurs na świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Kontrakt dostała przychodnia Galen, która będzie przyjmować chorych w nowej siedzibie przy ul. Biernackiego 9.

- Bardzo się cieszymy. Nasi lekarze będą dyżurować w pomieszczeniach, które wynajmujemy w szpitalu im. Jana Bożego. Do dyspozycji mamy trzy gabinety lekarskie, gabinet zabiegowy i poczekalnie. Będziemy też korzystać ze szpitalnej pracowni RTG i laboratorium - informuje Mirosław Podgórski, lekarz, dyrektor NZOZ Galen.

Jego przychodnia przez lata udzielała wcześniej nocnej i świątecznej opieki mieszkańcom Lublina - do marca ubiegłego roku. Narodowy Fundusz Zdrowia uznał wtedy, że lepiej poradzą sobie inne placówki: NZOZ Specjalistyka Czechów, NZOZ Luna Med (ul. Nałęczowska 27) oraz Ośrodek Medyczny Dobra Medycyna Praktyczna (ul. Mełgiewska 7/9).

- Nie dostaliśmy kontraktu, bo nie mamy rentgena ani laboratorium, ale przecież nie mamy obowiązku wykonywać badań diagnostycznych. Pomagamy chorym od ponad 10 lat, a kontrakt zgarnia firma, która powstał dosłownie"przed chwilą" - skarżył się wtedy Mirosław Podgórski. Dziś stwierdza: - Odrobiliśmy lekcję. Nasi lekarze czekają na pacjentów.

- To dobra wiadomość, tym bardziej, że na ul. Biernackiego można szybko dojechać z centrum miasta. W okolicy mieszka dużo starszych osób, które mogą nagle potrzebować pomocy - uważa pani Maria, emerytka z ul. Lubartowskiej.Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową. Zapisz się do newslettera!

Reklama
5

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

NFZ

+217 / -148

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Ja (gość)  •

co za po..any NFZ co 5 minut zmieniają te przychodnie ciekawe kiedy biernackiego zmienią .Po recepty będziemy latać jak i po całym Lublinie za lekarzem- zawaliście!!!!!!!!!

skomentuj

recepty

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

szydlo (gość)  •

po recepty to nie do ambulatorium sie idzie tylko swojego lekarza rodzinnego

odpowiedzi (0)

skomentuj

Mieć układy

+223 / -175

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

hi (gość)  •

to wazne

odpowiedzi (0)

skomentuj

Kiedy następne zmiany?

+206 / -141

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ABCD (gość)  •

Najlepiej zmieniać dyżurne przychodnie co pół roku iganiać chorych po całym mieście to odechce im się chorować w nocy i w święta.

odpowiedzi (0)

skomentuj

i dalej nie będą mieli

+229 / -156

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

09 (gość)  •

rentgena bo w szpitalu nikt nie będzie robił w nocy zdjęć na zlecenie przychodni

odpowiedzi (0)

skomentuj
Reklama
Reklama