Lublin: Nowa przychodnia będzie dyżurować nocą

Lublin: Nowa przychodnia będzie dyżurować nocą

FAJ

Kurier Lubelski

Aktualizacja:

Kurier Lubelski

Lublin: Nowa przychodnia będzie dyżurować nocą

©Jacek Babicz/archiwum

Od 1 stycznia nocnej i świątecznej opieki mieszkańcom Lublina nie będzie już udzielać NZOZ Specjalistyka Czechów (al. Kompozytorów Polskich 8). Narodowy Fundusz Zdrowia wypowiedział placówce umowę. Do grona "nocnych" przychodni dołączył za to NZOZ Galen.
Lublin: Nowa przychodnia będzie dyżurować nocą

©Jacek Babicz/archiwum

- Kontrakt z przychodnią na Czechowie został rozwiązany, bo placówka nie spełniała warunków zawartej z nami umowy. Kontrola, którą przeprowadziliśmy w czerwcu 2011 r. wykazała, że na miejscu nie ma (choć powinno być) laboratorium - wyjaśnia Małgorzata Bartoszek, rzeczniczka lubelskiego oddziału NFZ. - Wezwaliśmy świadczeniodawcę do usunięcia nieprawidłowości. Podczas powtórnej kontroli, która odbyła się w listopadzie, okazało się, że NZOZ nie zastosował się do naszych zaleceń - tłumaczy.


W tej sytuacji Fundusz musiał ogłosić nowy konkurs na świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Kontrakt dostała przychodnia Galen, która będzie przyjmować chorych w nowej siedzibie przy ul. Biernackiego 9.

- Bardzo się cieszymy. Nasi lekarze będą dyżurować w pomieszczeniach, które wynajmujemy w szpitalu im. Jana Bożego. Do dyspozycji mamy trzy gabinety lekarskie, gabinet zabiegowy i poczekalnie. Będziemy też korzystać ze szpitalnej pracowni RTG i laboratorium - informuje Mirosław Podgórski, lekarz, dyrektor NZOZ Galen.

Jego przychodnia przez lata udzielała wcześniej nocnej i świątecznej opieki mieszkańcom Lublina - do marca ubiegłego roku. Narodowy Fundusz Zdrowia uznał wtedy, że lepiej poradzą sobie inne placówki: NZOZ Specjalistyka Czechów, NZOZ Luna Med (ul. Nałęczowska 27) oraz Ośrodek Medyczny Dobra Medycyna Praktyczna (ul. Mełgiewska 7/9).

- Nie dostaliśmy kontraktu, bo nie mamy rentgena ani laboratorium, ale przecież nie mamy obowiązku wykonywać badań diagnostycznych. Pomagamy chorym od ponad 10 lat, a kontrakt zgarnia firma, która powstał dosłownie"przed chwilą" - skarżył się wtedy Mirosław Podgórski. Dziś stwierdza: - Odrobiliśmy lekcję. Nasi lekarze czekają na pacjentów.

- To dobra wiadomość, tym bardziej, że na ul. Biernackiego można szybko dojechać z centrum miasta. W okolicy mieszka dużo starszych osób, które mogą nagle potrzebować pomocy - uważa pani Maria, emerytka z ul. Lubartowskiej.Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową. Zapisz się do newslettera!

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

no comment

matka chorego dziecka (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Szkoda ze nikt nie ocenia kultury pracujacych tam podelcow. Gdyby w przetargu liczyla sie odrobina uprzejmosci nie mieliby za co zyc

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

NFZ

Ja (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 217 / 148

co za po..any NFZ co 5 minut zmieniają te przychodnie ciekawe kiedy biernackiego zmienią .Po recepty będziemy latać jak i po całym Lublinie za lekarzem- zawaliście!!!!!!!!!


Autor komentarza nie dodał zdjęcia

recepty

szydlo (gość)

Zgłoś naruszenie treści

po recepty to nie do ambulatorium sie idzie tylko swojego lekarza rodzinnego

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Mieć układy

hi (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 223 / 175

to wazne

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Kiedy następne zmiany?

ABCD (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 206 / 141

Najlepiej zmieniać dyżurne przychodnie co pół roku iganiać chorych po całym mieście to odechce im się chorować w nocy i w święta.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

i dalej nie będą mieli

09 (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 230 / 156

rentgena bo w szpitalu nikt nie będzie robił w nocy zdjęć na zlecenie przychodni

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

O tym się mówi

Wideo