Kamil Osieleniec (KM Cross Ekoklinkier Lublin) trzeci w...

Kamil Osieleniec (KM Cross Ekoklinkier Lublin) trzeci w Hiszpanii

PUKUS

Kurier Lubelski

Aktualizacja:

Kurier Lubelski

Kamil Osieleniec (KM Cross Ekoklinkier Lublin) trzeci w Hiszpanii
Kamil Osieleniec (KM Cross Ekoklinkier Lublin) trzeci w Hiszpanii

Kamil Osieleniec ©archiwum

Kamil Osieleniec (KM Cross Ekoklinkier Lublin) zajął trzecie miejsce w Mistrzostwach Motorowej Federacji Katalonii (Campionat ACCEMA MX 2012). Zwyciężył inny Polak - Patryk Zdunek z AMK Człuchów.
Kilku zawodników Klubu Motorowego Cross Ekoklinkier Lublin przebywało na zgrupowaniu treningowym w Hiszpanii. W sobotę, w katalońskiej miejscowości Castello d' Empuries reprezentant KM Cross Ekoklinkier Lublin - Kamil "Księguś" Osieleniec udanie wystartował w Mistrzostwach Motorowej Federacji Katalonii (Campionat ACCEMA MX 2012).

Kamil w sezonie 2011 zajął trzecie miejsce w mistrzostwach Polski w klasie MX65. W tym sezonie będzie startował w wyższej klasie MX85. Właśnie w Hiszpanii,
z uwagi na warunki pogodowe "Księguś" przyzwyczajał się do jazdy na większym i mocniejszym motocyklu niż jeździł w ubiegłym sezonie. Zmiana klasa dla zawodnika z reguły wiąże się z dłuższym okresem adaptacyjnym.


W Hiszpanii oprócz zawodników z Lublina trenują reprezentanci innych klubów. Właśnie podczas zawodów w Castello d' Empuries największym rywalem Osieleńca był jego dobry znajomy z polskich torów i mistrz Polski w klasie MX65 - Patryk Zdunek z AMK Człuchów.

W Hiszpanii górą był Patryk Zdunek który pewnie wygrał oba wyścigi. W pierwszym wyścigu Kamil był czwarty, a w drugim zajął trzecie miejsce. Ostatecznie w klasyfikacji zawodów Osieleniec zajął trzecie miejsce i przywiózł piękny wazon jako nagrodę. Polaków na podium rozdzielił Hiszpan Enric Navarra Montes, który zajął drugie miejsce.

W poniedziałek Kamil Osieleniec powrócił do kraju, w Hiszpanii zostali jeszcze Kuba Piątek, Karol Kędzierski i Łukasz Kędzierski.Nasze serwisy:
Serwis gospodarczy - Wybierz Lublin
Serwis turystyczny - Perły i Perełki Lubelszczyzny
Serwis dla fanów spottingu i lotnictwa - Samoloty nad Lubelszczyzną
Miasto widziane z samolotu - Lublin z lotu ptaka
Nasze filmy - Puls Polski
Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową.
Zapisz się do newslettera!W związku z ciszą referendalną komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

O tym się mówi

Wideo