Chuligani i wandale budzą największy lęk

  Chuligani i wandale budzą największy lęk

  Łukasz Chomicki

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Policja pyta obywateli, czy się czują bezpiecznie.
  Od stycznia do października tego roku w Lublinie doszło do ponad 2,7 tys. kradzieży i ponad 2 tys. kradzieży z włamaniem. Prym wiodą też rozboje (550) i niszczenie mienia ( 951) i tego typu przestępczości najbardziej boją się ludzie - wynika z ankiet przeprowadzanych przez policję.

  Największym problemem w okolicach naszego miejsca zamieszkania są chuligani i wandale. Wyniki badań wskazują też, że ludzie obawiają się agresywnej młodzieży i zakłócania ciszy nocnej.
  Respondenci pokazują też policji rejony, w których czują się najmniej bezpieczni. Najwięcej głosów dostały skwerki, place zabaw i blokowiska. Mieszkańcy Lublina podają konkrety. Do "czarnych punktów" zaliczają m.in. ul. Lubartowską i okolice, 1 Maja, Wodopojną, Targową, Podwale, stare osiedle Bronowice i Tatary. Co ciekawe, jak wynika z ankiety, ludzie czują się najbezpieczniej w centrach handlowych.

  Policja zapytała też internautów, jakie działania mogą wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa. Większość postawiła na zwiększenie liczby patroli policji. Ponad 130 osób wskazało też na rozbudowę monitoringu w "czarnych punktach".

  Mieszkańcy mogą wziąć udział w badaniu na stronie internetowej policji (www.kwp.lublin.pl). - Chcemy zebrać informacje na temat zagrożenia przestępczością na terenie miasta i województwa oraz poznać oczekiwania mieszkańców dotyczące naszej pracy - mówi podinsp. Janusz Wojtowicz z KWP w Lublinie. Ankietę można wypełnić anonimowo jeszcze przez dwa miesiące. Jak zapewnia policja, zdobyta w ten sposób wiedza nie pójdzie na marne. - Te informacje pozwolą nam na efektywniejsze planowanie służb w poszczególnych rejonach - zapewnia Wojtowicz.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo