Lublin: Dwudziestolecie Szkół Społecznych Klonowica

Lublin: Dwudziestolecie Szkół Społecznych Klonowica

Maria Krzos

Kurier Lubelski

Kurier Lubelski

Dwudziestolecie Szkół Społecznych Klonowica

Dwudziestolecie Szkół Społecznych Klonowica ©Jacek Babicz

Nauczyciele interesowali się nami nie tylko jako uczniami, ale przede wszystkim jako ludźmi. Tak o swojej byłej szkole mówią Igor Tkaczyk i Bartłomiej Śmietanka, absolwenci Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. S.F. Klonowica. We wtorek w Filharmonii Lubelskiej świętowano 20-lecie tej placówki.
Dwudziestolecie Szkół Społecznych Klonowica

Dwudziestolecie Szkół Społecznych Klonowica ©Jacek Babicz

Oprócz oficjalnych gości i osób zaprzyjaźnionych ze szkołą nie zabrakło na nich również jej byłych i obecnych uczniów. - Jesteśmy w tej chwili uczniami II LO w Lublinie - mówią Igor i Bartek. - Gdyby jednak w "Klonowicu" było jeszcze liceum, zostalibyśmy w tej szkole.

Absolwenci "Klonowica" podkreślają, że jest to placówka, w której uczniowie traktowani są indywidualnie, a poziom nauczania jest taki, że nie ma konieczności dodatkowego przygotowywania się np. do egzaminu gimnazjalnego. - Ja swój egzamin zdałem tak, że bez żadnego kłopotu dostałem się do wybranej szkoły.

Szkoły Społeczne im. S.F. Klonowica powstały w 1992 r. To jedna z najstarszych placówek niepublicznych w Lublinie. Na jubileuszu oprócz oficjalnych przemówień i występów uczniów nie zabrakło również momentów, w których prezentowane były najważniejsze założenia, na jakich opiera się edukacja w tej szkole. - Uroczystość w filharmonii to tylko jeden z elementów obchodów naszego jubileuszu - mówi Eliza Nowikowska, dyrektor "Klonowica". - W programie mamy mnóstwio wydarzeń skierowanych bezpośrednio do uczniów.Nasze serwisy:
Serwis gospodarczy - Wybierz Lublin
Serwis turystyczny - Perły i Perełki Lubelszczyzny
Serwis dla fanów spottingu i lotnictwa - Samoloty nad Lubelszczyzną
Miasto widziane z samolotu - Lublin z lotu ptaka
Nasze filmy - Puls Polski
Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową.
Zapisz się do newslettera!
Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

O tym się mówi

Wideo