Przed urzędnikami czterodniowa laba

  Przed urzędnikami czterodniowa laba

  Artur Jurkowski

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  W poniedziałek 10 listopada zamknięty będzie lubelski ratusz. - Odbieramy dzień wolny za święto Wszystkich Świętych. Zgodnie z zapisami kodeksu pracy, jeśli święto wypada w sobotę, pracownikom przysługuje dzień wolny w innym terminie - wyjaśniała Iwona Blajerska, rzeczniczka prezydenta Lublina.
  - To zgodne z prawem, ale nie ze zdrowym rozsądkiem. Dla większości pracowników to po prostu dodatkowy dzień wolny, bo przecież i tak nie pracują w soboty - komentuje Andrzej Sadowski, wiceprezydent Centrum im. Adama Smitha: - Za kolejny wolny dzień płacimy my wszyscy, podatnicy.

  Zarządzenie w sprawie wolnego dnia prezydent Lublina Adam Wasilewski wydał już w październiku. - Dzień 10 listopada, jako najlepszy termin do odebrania wolnego, wskazali sami pracownicy - przekonywała Blajerska.


  Oznacza to, że magistraccy urzędnicy będą mieli długi weekend. Łącznie cztery dni. To efekt "kumulacji" odbieranego wolnego ze Świętem Niepodległości, które w tym roku wypada we wtorek. Podobnie będzie w przypadku podwładnych marszałka województwa. Ale nie wszystkie lubelskie instytucje robią sobie czterodniową labę. Normalnie pracują np. urzędy skarbowe. Pracownicy fiskusa odbiorą wolny dzień indywidualnie w dogodnym dla nich terminie. Podobnie będzie w Urzędzie Wojewódzkim.

  - Nie braliśmy pod uwagę takiej alternatywy - tłumaczy Iwona Blajerska z Urzędu Miasta Lublin. - Poza tym nie cały urząd będzie zamknięty. Pracować będą, choć w okrojonym składzie osobowym, Wydział Bezpieczeństwa Mieszkańców i Zarządzania Kryzysowego oraz Urząd Stanu Cywilnego.

  Wolne będą mieli też pracownicy wielu firm państwowych i prywatnych. W poniedziałek autobusy i trolejbusy MPK będą jeździły jak w soboty (oprócz linii 8, 12, 19, 36, 45, 50, 72, 73, 78, 79, 85). Czynne będą Centra Obsługi Klienta, przy al. Kraśnickiej oraz Przystankowej.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wolne....

  ~~lublinianka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 7

  Może by ktoś łaskawie zastanowił się nad tym jaką datę mamy obecnie!!!!!To rok 2010,a nie 2008!!!Czy to celowe wprowadzenie czytelników w błąd!!!!Chyba nie jest to kaczka...rozwiń całość

  Może by ktoś łaskawie zastanowił się nad tym jaką datę mamy obecnie!!!!!To rok 2010,a nie 2008!!!Czy to celowe wprowadzenie czytelników w błąd!!!!Chyba nie jest to kaczka dziennikarska!!!!!!Gratuluję pomysłu!!Do 1 kwietnia jeszcze trochę czasu.....zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  10 listopada

  calendar (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 8

  Świetnie, tylko że 10 listopada to środa :)))) 11 listopada wypada w czwartek!
  Gratuluję dziennikarzom i urzędnikom lubelskim, nawet kalendarz potrafią zmienić!!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo