Menu Region

Kino 5D Extreme od piątku w Lublinie (ZDJĘCIA)

Kino 5D Extreme od piątku w Lublinie (ZDJĘCIA)

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Kurier Lubelski

Barbara Wójtowicz

1Komentarz Prześlij Drukuj
Już w najbliższy piątek w Lublinie otwarte zostanie kino 5D. Widzowie powinni się przygotować na mocne wrażenia
 • Kino 5D Extreme od piątku w Lublinie
 • Kino 5D Extreme od piątku w Lublinie
 • Kino 5D Extreme od piątku w Lublinie
 • Kino 5D Extreme od piątku w Lublinie
 • Kino 5D Extreme od piątku w Lublinie
 • Kino 5D Extreme od piątku w Lublinie
 • Kino 5D Extreme od piątku w Lublinie
 • Kino 5D Extreme od piątku w Lublinie
 • Kino 5D Extreme od piątku w Lublinie
 • Kino 5D Extreme od piątku w Lublinie
 • Kino 5D Extreme od piątku w Lublinie
W Galerii E.Leclerc przy ul. Turystycznej można będzie oglądać filmy w technologii 3D, a jednocześnie poczuć specjalne efekty, jak mgła, woda, ruchome fotele, czy dym. - Ci wszyscy, którzy szukają mocnych wrażeń, a przyzwyczajeni są do siedzenia w kapciach telewizorach mają namiastkę prawdziwej przygody, bo jest to rozrywka, która podnosi poziom adrenaliny - mówi Maciej Kwit, prezes spółki Future Cinema.
- Filmy, które przygotowaliśmy są tak dobrane, żeby każdy znalazł coś dla siebie. Jest więc film dla dzieci, dla wszystkich, ale też dla dorosłych, którzy naprawdę lubią się bać.

Wczoraj w pokazie przedpremierowym udział wzięli uczniowie SP 46 w Lublinie. - Rakiety strzelały prosto na mnie, szczury przebiegały między nogami, a fotele się ruszały- opowiada Sandra Dziachan z kl. 5a. - Było naprawdę bardzo fajnie.
Kolega Sandry, Steven Montana dodaje, że na pewno wróci do kina z rodzicami.

Ceny biletów dla dzieci i studentów od poniedziałku do piątku wynoszą 10zł, dla dorosłych 12zł, w weekend bilet ulgowy kosztuje 12 zł, a normalny 14zł. Bilet dla 4-os. rodziny, czy grupy kosztuje zawsze 40zł.

Sala kinowa pomieści jednocześnie 25 osób, dlatego warto wcześniej zadbać o rezerwację.
Można jej dokonywać telefonicznie: 607512930 lub przez stronę internetową www.kino5dextreme.pl.
Na razie kino zaprasza swoich widzów na trzy filmy.

Repertuar na razie prezentuje się następująco:
-Przygody małej Gwiazdki 5D
godz. 10:00 11:30 13:00 14:30 16:00 17:00 18:00 19:00
- Śmiercionośny express 5D
godz.10:30 12:30 13:30 15:00 16:30 17:30 20:00
- Hell House 5D
godz. 11:00 12:00 14:00 15:30 18:30 19:30 20:30Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową.
Zapisz się do newslettera!1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Wrażenia z seansu

+86 / -78

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Artur (gość)  •

Wczoraj miałem okazję odwiedzić Lubelskie kino 5D (film 'Śmiercionośny express'). Z przykrością stwierdzam, że zaserwowane efekty 5D są porównywalne z przejażdżką PKS-em po wiejskiej drodze. Drgania foteli nie są w żaden sposób zgrane z tym co dzieje się na ekranie. W momencie kiedy obserwujemy (z perspektywy 'pierwszej osoby') szaloną jazdę pociągiem fotele najzwyczajniej w świecie trzęsą widzem na wszystkie strony, bez względu na to jak porusza się kolejka. Nie pozwoliło mi to na zatopienie się w filmie, ale wytrząsło mnie zdrowo.
Pod ekranem zainstalowano małą dymiarkę... niestety ilość dymy wydobywająca się z niej pozostaje praktycznie niezauważona (a efekt dymu mógłby się ładnie zgrywać z wyrzutem gazów z pędzącej rakiety, którą obserwujemy na ekranie). Albo urządzenie ma zbyt małą wydajność, albo ktoś chce przyoszczędzić na efektach.
Efekt wody (w pewnym momencie zostajemy ochlapani drobną ilością wody) moim zdaniem zasługuje na szersze wykorzystanie - jest bardzo fajny.
Wszystkie niedopracowania efektów specjalnych byłby jeszcze do przebolenia gdyby nie fatalna animacja. Przed seansem oczekiwałem banalnej fabuły, która stanowiła by pretekst do zaprezentowania efektowniej grafiki i mnóstwa efektów specjalnych. Okazało się, że fabuła, owszem, była banalna... sama zaś strona wizualna byłą najzwyczajniej w świecie *biedna*. Rozpieszczony animacjami z pod znaku Disneya i Pixsara cierpiałem katusze oglądając kanciaste postacie, lewitujące obiekty i szarpaną animację.
Dodam, że przed przyjazdem do kina zarezerwowałem bilety na dwa senase, ale po pierwszym nie miałem ochoty na więcej.
Pozdrawiam Artur

odpowiedzi (0)

skomentuj