Czy ojciec nie wiedział o pięciu ciążach?

  Czy ojciec nie wiedział o pięciu ciążach?

  Witold Michalak

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  W przyszłym tygodniu Sąd Apelacyjny ogłosi wyrok w sprawie małżeństwa z Czerniejowa oskarżonego o zabicie piątki dzieci. Wczoraj rozpoznano zażalenia złożone przez prokuraturę i obrońcę Jolanty K.
  Sprawa toczy się za zamkniętymi drzwiami. Pierwszy wniosek o utajnienie sprawy złożył adwokat oskarżonej matki. Przypomniał, że proces dotyczy intymnych szczegółów życia oskarżonych. Obrońcy Andrzeja K. i prokurator poparli ten wniosek i dziennikarze musieli wyjść z sali rozpraw. Wiemy jednak, czego przed sądem się domagali uczestnicy procesu.

  Prokuratura walczyła o uchylenie wyroku uniewinniającego Andrzeja K.
  od nakłaniania Jolanty K. do zabicia dzieci. W lipcu tego roku Sąd Okręgowy w Lublinie oczyścił mężczyznę z zarzutów. Uznał, że mógł on nie wiedzieć o pięciu ciążach Jolanty K. Wyjaśnienia kobiety, w których obciążyła męża, ocenił jako niewiarygodne.

  Zdaniem sądu pierwszej instancji, kobieta ukrywała po urodzeniu czwórki dzieci kolejne ciąże. Rodziła w tajemnicy, a później mordowała noworodki. Oskarżona miała znajdować makabryczną przyjemność w fakcie, że była ciężarna. Wtedy dobrze się czuła. Po porodzie szybko topiła maleństwa i przez lata ukrywała ich zwłoki. W lecie 2008 r. Jolanta K. została skazana na 25 lat więzienia. Kiedy mordowała dzieci, nie było jeszcze kary dożywotniego więzienia. Obrońca oskarżonej wnosił wczoraj o łagodniejsze potraktowanie klientki.

  Przypomnijmy, że morderstwa dzieci wyszły na jaw w sierpniu 2003 r. W czasie sprzątania domu rodziny K. w beczce, w której zwykle przechowywano kiszoną kapustę, znaleziono pięć ciał: czterech chłopców i dziewczynkę.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo